Płyta główna ASUS SABERTOOTH P67 z serii TUF

Autor: Dział Prasowy, 12 stycznia 2011 18:57:49

Najnowszy model z rodziny The Ultimate Force (TUF), płyta ASUS SABERTOOTH P67 wykorzystuje opracowany niedawno chipset Intel® P67 i obsługuje nową generację procesorów Intel. Jak powszechnie wiadomo, wysoka temperatura jest najczęstszą przyczynę awarii i spadku wydajności urządzeń. ASUS SABERTOOTH P67 optymalizuje zużycie energii za pomocą innowacyjnych technologii, takich jak Thermal Armor i Thermal Radar, skutecznie obniżając temperaturę komponentów. Podobnie jak w przypadku innych płyt z serii TUF, w SABERTOOTH P67 wykorzystano materiały i komponenty, które w serii rygorystycznych testów uzyskały znacznie lepsze wyniki, niż inne dostępne na rynku płyty. Testy te opracowano w celu zagwarantowania niezawodności działania przy uruchamianiu bardzo wymagających aplikacji. Płyta wykorzystuje także cyfrową sekcję zasilania DIGI+ VRM, która oferuje precyzyjną kontrolę zasilania i zapewnia zwiększoną stabilność systemu.

 

Ulepszone rozpraszanie ciepła 

ASUS Thermal Armor stanowi jedną z najważniejszych technologii jaką zastosowano w SABERTOOTH P67. Składa się między innymi z odpornej na temperaturę powłoki, pokrywającej większość płyty głównej, w celu ochrony przed ciepłem emitowanym przez podłączone karty i komponenty. Zapewnia też szybkie rozpraszanie ciepła emitowanego przez samą płytę. Specjalny układ kieruje chłodne powietrze do najbardziej krytycznych części płyty głównej, dzięki czemu Thermal Armor zwiększa przepływ powietrza i redukuje temperaturę nawet o 13%, zwiększając niezawodność i żywotność urządzenia. To pierwsze tego typu rozwiązanie zastosowane seryjnie w płycie głównej.

 

Wykrywanie temperatury i dostosowywanie prędkości wentylatora w czasie rzeczywistym 

Na płycie rozmieszczonych jest dwanaście czujników. Rozwiązanie to nosi nazwę Thermal Radar. Czujniki na bieżąco monitorują rzeczywistą temperaturę w najbardziej krytycznych częściach płyty głównej. SABERTOOTH P67 wykorzystuje te odczyty, aby odpowiednio dostosować prędkość wentylatorów procesora i obudowy. Dzięki przyjaznemu interfejsowi graficznemu, użytkownicy mogą kontrolować temperaturę przy pomocy gotowych profili lub ręcznie zmieniając ustawienia w zależności od potrzeb. Niezależnie od wyboru, rozwiązanie to zapewnia doskonałe chłodzenie całego systemu.

Najlepsze materiały i komponenty  

Tak jak w przypadku innych płyt głównych z serii TUF, w SABERTOOTH P67 wykorzystano najbardziej odporne na ciepło i najbardziej wytrzymałe materiały oraz komponenty. Zarówno komponenty, jak i sama płyta główna przechodzą bardzo rygorystyczne testy, aby zapewnić bezbłędną pracę w nawet najcięższych warunkach. Firma ASUS daje 5-letnią gwarancję na to, że SABERTOOTH P67 będzie działać przy obciążeniach porównywalnych z obciążeniami serwerowymi.

 

Cyfrowa rewolucja w kontroli zasilania 

SABERTOOTH P67 daje swoim użytkownikom zwiększoną elastyczność i wydajność dzięki pełnej kontroli nad zasilaniem. Dzięki cyfrowej regulacji zasilania ASUS DIGI+ VRM, użytkownicy mogą za pomocą prostego interfejsu zmieniać ustawienia zasilania płyty głównej. DIGI+ VRM posiada też tryb automatycznego dostosowywania ustawień zasilania. W rezultacie zwiększa się wydajność płyty głównej i żywotność komponentów.

 

Specyfikacja  

.gniazdo LGA 1155 dla procesorów drugiej generacji Intel® Core™ i7/Core™ i5/ Core™ i3

.chipset Intel® P67 Express

.4x DIMM, max 32GB, DDR3 1866MHz

.2x PCIe 2.0 x16 z obsługą NVIDIA® SLI™/AMD® CrossFireX™

.4x SATA 6Gb/s, 4x SATA 3Gb/s, 1x Power eSATA, 1x eSATA

.2x USB 3.0 przedni panel, 2x USB 3.0 tylny panel, 14x USB 2.0

.Intel® Gigabit LAN

.8-kanałowy dźwięk

.sugerowana cena brutto – 819 zł

 

Specyfikacje i funkcje mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Więcej informacji można uzyskać na stronie www.asus.com.

Źródło: Informacja prasowa

« Wróć do listy newsów

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy - dodaj pierwszy!

© TechWorks 2005-2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt: Ratyodesign