MSI wprowadza na rynek R6850 Cyclone 1GD5 Power Edition

Autor: Dział Prasowy, 04 stycznia 2011 16:44:25

MSI-Polska wprowadza do sprzedaży na rynek polski nową kartę graficzną R6850 Cyclone 1GD5 Power Edition, wyposażoną w chipset AMD Radeon HD6850. Karta ta wspiera funkcję potrójnego overclockingu napięciowego i jako pierwszy Radeon z tej serii wyposażony jest w 6+1 fazową sekcję zasilania. Zamontowane chłodzenie Cyclone zapewnia nawet o 14 °C niższą temperaturę GPU oraz  niższy poziom hałasu o 4dB w porównaniu z konstrukcją referencyjną (pełne obciążenie). MSI wprowadza również specjalny przełącznik pozwalający użytkownikom dostosować prędkość wentylatora, działający w dwóch trybach Performance Mode i Silent Mode. Pierwszy tryb zwiększa moc chłodzenia, a drugi wycisza pracę wentylatora, przy czym przełączanie może zostać wykonane w dowolnym momencie pracy. W odniesieniu do elementów dyskretnych, R6850 Cyclone Power 1GD5 Edition jest wyposażona w najnowsze komponenty klasy wojskowej drugiej generacji. Oprócz kondensatorów Hi-C oraz Solid, obejmują one wysokiej jakości cewki SFC w celu zapewnienia najlepszej jakości zasilania i stabilizacji sekcji GPU i pamięci. Ogólnie rzecz biorąc, R6850 Cyclone 1GD5 Power Edition jest jednym z najpotężniejszych Radeonów opartych na chipsecie HD6850.

 

6+1 fazowa sekcja zasilania oraz funkcja potrójnego overclockingu napięciowego

R6850 Cyclone 1GD5 Power Edition umożliwia potrójny overclocking napięciowy. Przy pomocy dołączonego oprogramowania MSI Afterburner użytkownik może regulować napięcie na rdzeniu graficznym, pamięciach i PLL. Owocuje to niesamowitym potencjałem overclockerskim, o wiele większym niż w przypadku konkurencyjnych konstrukcji.

Ponadto sekcja zasilania 6+1 gwarantuje stabilne zasilanie GPU podczas maksymalnego obciążenia, zapewniając wydajność prądową o wiele wyższą niż konstrukcje referencyjne.

 

Niezwykła efektywność chłodzenia Cyclone przy niezwykle cichej pracy

System chłodzenia Cyclone, zastosowany w karcie R6850 Cyclone 1GD5 Power Edition składa się z radiatora o dużej powierzchni oraz z rurek cieplnych ułatwiających rozpraszanie ciepła. Całość jest chłodzona przez 9 cm wentylator, który dzięki swoim wymiarom może pracować z mniejszą prędkością, nie tracąc nic ze swojej efektywności. Dzięki temu, praca systemu chłodzenia jest niezwykle cicha, co ma znaczący wpływ na komfort pracy. W porównaniu z referencyjnymi systemami chłodzenia, Cyclone pracuje nawet o 4dB ciszej, a temperatura GPU jest o 14°C mniejsza w porównaniu do konstrukcji referencyjnej.

Źródło: Informacja prasowa

« Wróć do listy newsów

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy - dodaj pierwszy!

© TechWorks 2005-2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt: Ratyodesign

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0