Nowe przenośne dyski twarde od Verbatim

Autor: Dział Prasowy, 20 grudnia 2010 16:07:24

Przenośne dyski twarde USB 3.0 firmy Verbatim o pojemności 500 GB i 1 TB są teraz dostępne w sześciu jaskrawych kolorach, od karaibskiego niebieskiego po gorący różowy. Dyski wyposażone zostały w technologię USB 3.0, która zapewnia dziesięciokrotny wzrost wydajności transferu danych w porównaniu z obecnymi połączeniami USB 2.0. Przenośne dyski twarde USB 3.0 Store ‘n’ Go firmy Verbatim są dostępne w sklepach.

 • Interfejs SuperSpeed USB 3.0 zapewniający prędkość transferu danych do 4,8 Gbit/s – dziesięciokrotnie szybszy od obecnych łącz USB 2.0
  • Pojemność: 500 GB i 1 TB
  • Oszczędzające energię oprogramowanie GREEN BUTTON
  • Oprogramowanie Nero BackItUp & Burn Essentials
  • Wsteczna kompatybilność ze standardem USB 2.0 w urządzeniach hosta (USB Hi-Speed)
  • Pracuje w systemach Windows 2000 / XP / Vista / Windows 7, Mac OS x 10.1, Linux (jądro 2.6.31) lub nowszych 

W palecie dostępnych kolorów każdy znajdzie coś dla siebie – bez względu na to, czy woli profesjonalny charakter czerni lub srebra czy też krzykliwą wyrazistość żółci, różu lub zieleni. Mierzący jedynie 127 mm x 82 mm x 20 mm superszybki przenośny dysk twardy USB 3.0 Store ‘n’ Go firmy Verbatim jest niezwykle poręczny, dzięki czemu przechowywanie i przenoszenie cyfrowych bibliotek i codziennych plików roboczych jest wyjątkowo łatwe. Urządzenie idealnie pasuje do nowoczesnych biurek i stanowi doskonałe uzupełnienie komputera przenośnego. Nowa technologia USB 3.0 umożliwia przesyłanie danych z prędkością do 4,8 Gbit na sekundę, co pozwala na szybkie przenoszenie nawet dużych plików. Dysk podłączany jest do komputera za pomocą jednego kabla służącego zarówno do przesyłania danych, jak i do zasilania, dzięki czemu dodatkowy kabel zasilający nie jest potrzebny. Jak zawsze, dysk objęty jest 24-miesięczną gwarancją.

 

Oprogramowanie do tworzenia kopii zapasowych, nagrywania płyt i redukcji zużycia energii

Przenośne dyski twarde USB 3.0 są wyposażone w dwa pakiety oprogramowania. Pierwszy z nich, Nero BackItUp & Burn Essentials, łączy trzy ważne funkcje: umożliwia regularne tworzenie kopii zapasowych plików i folderów, nagrywanie zdjęć, filmów i innych danych na płytach CD, DVD i Blu-ray oraz odzyskiwanie uszkodzonych plików za pomocą narzędzia Nero RescueAgent.

Drugi pakiet, oprogramowanie GREEN BUTTON, zmniejsza zużycie energii i wydłuża czas eksploatacji dysku poprzez automatyczne wprowadzanie urządzenia w tryb uśpienia po upływie określonego czasu lub ręcznym wciśnięciu przycisku GREEN BUTTON na obudowie urządzenia przez użytkownika.


Źródło: Informacja prasowa

« Wróć do listy newsów

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy - dodaj pierwszy!

© TechWorks 2005-2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt: Ratyodesign

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0