Sony powiększa ofertę kart SD

Autor: Dział Prasowy, 13 grudnia 2010 14:52:57

Firma Sony powiększy ofertę wysokiej jakości kart pamięci, dostosowując ją do rosnących wymagań użytkowników aparatów fotograficznych i kamer.

 

Obecna oferta obejmuje trzy serie kart SDHC. Nowe karty znakomicie nadają się do użytku w aparatach Cyber-shot™, kamerach Handycam®, aparatach NEX i lustrzankach α, a także we współpracujących z kartami SD/SDHC aparatach i kamerach innych producentów. Podstawową serię ESSENTIAL i wzbogaconą EXPERIENCE dopełnia zaawansowana seria EXPERT, stworzona z myślą o użytkownikach, którzy oczekują maksymalnych pojemności i szybkości.

 

Nowa rodzina kart SD firmy Sony stanowi odpowiedź na systematycznie rosnącą rozdzielczość i wydajność nowoczesnych aparatów cyfrowych i kamer Full HD. Rosnące zapotrzebowanie na szybsze, pojemniejsze nośniki wynika między innymi z wprowadzanych przez Sony innowacji, takich jak szybkie zdjęcia seryjne, obraz 3D czy tryb panoramy. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom, Sony oferuje karty SD na każdą okazję – od codziennego fotografowania do zastosowań wymagających przetwarzania dużych ilości danych.

 

Wszystkie nowe karty SD Sony mają nowe, atrakcyjnie wyglądające i przyjazne dla środowiska opakowania. Na samej karcie przewidziano ponadto miejsce na odręczne zapisanie tytułu lub innej informacji.

Wydajna seria EXPERT: do 20 MB/s (SDHC klasy 10), pojemność 8, 16 i 32 GB

Nowa seria szybkich kart SD EXPERT idealnie sprawdzi się w zastosowaniach wymagających dużych ilości pamięci, takich jak nagrywanie filmów Full HD, zdjęcia seryjne czy obraz 3D. Modele SF-32NX/16NX/8NX umożliwiają przesyłanie danych z prędkością do 20 MB/s, dzięki czemu doskonale nadają się do zapisywania i prezentowania filmów i zdjęć o dużej rozdzielczości z lustrzanki cyfrowej, aparatu kompaktowego lub kamery Full HD.

 

Wzbogacona seria EXPERIENCE: do 15 MB/s (SDHC klasy 4), pojemność 2, 4, 8, 16 i 32 GB

Uniwersalne karty SD z serii EXPERIENCE, dostępne w wersjach o pojemności od 2 do

32 GB, swobodnie radzą sobie w różnorodnych zastosowaniach. Przesyłanie danych z prędkością do 15 MB/s pozwala na wykorzystanie tych kart do zapisu fotografii i filmów Full HD w lustrzankach lub kamerach.

 

 

Seria ESSENTIAL: do 15 MB/s (karta SDHC klasy 4), pojemność 2, 4 i 8 GB

Uniwersalne karty SD z serii ESSENTIAL będą doskonałym nośnikiem o dużej pojemności w prostszym aparacie cyfrowym albo kamerze. Mogą też służyć do wygodnego przechowywania i przenoszenia muzyki oraz danych z gier.

 

Spełniając oczekiwania użytkowników Sony oferuje obecnie kompleksowe rozwiązanie, które łączy wysoką jakość nośników z łatwym w użyciu oprogramowaniem o dużych możliwościach. Nabywcy kart EXPERIENCE i EXPERT mogą za bezpłatnie skorzystać z dwóch aplikacji, które ułatwiają przechowywanie i prezentowanie cyfrowych obrazów i wideoklipów.

 

Oprogramowanie File Rescue HD* – firma Sony jako pierwsza na świecie opracowała oprogramowanie obsługujące pliki z filmami AVCHD

Każdy użytkownik aparatu wie, jak irytująca bywa utrata plików z obrazami spowodowana przypadkowym skasowaniem folderu lub odłączeniem przewodu transmisyjnego.

Teraz pomoc jest w zasięgu ręki – niezależnie od tego, czy utracone zdjęcia i filmy zostały zapisane przez urządzenie marki Sony, czy innego producenta. Nowe, łatwe w użyciu oprogramowanie File Rescue Version HD, dostępne do pobrania bezpłatnie dla nabywców kart SD z serii EXPERT i EXPERIENCE, umożliwia odzyskanie aż do 90%** omyłkowo skasowanych plików z obrazami. Światową nowością jest możliwość odzyskania filmów AVCHD nagranych kamerą lub aparatem dowolnej marki, jak również plików JPEG, MPEG-1 i MP4.

 

Oprogramowanie x-Pict Story™ dla kart pamięci

Użytkownicy kart EXPERIENCE i EXPERT mogą także bezpłatnie pobrać nowe oprogramowanie Sony x-Pict Story™, by za jego pomocą tchnąć nowe życie w posiadaną kolekcję cyfrowych zdjęć.

 

Ten łatwy w użyciu pakiet łączy ulubione fotografie i muzykę z pięknymi efektami wizualnymi i przejściami. Dzięki niemu przygotowanie profesjonalnie wyglądającego pokazu nie wymaga żadnych specjalnych umiejętności.

 

Integracja z oprogramowaniem Sony Picture Motion Browser umożliwia szybkie i łatwe przesyłanie pokazów slajdów do serwisów społecznościowych, takich jak YouTube™ czy Facebook™.

 

Nowe serie wymiennych kart pamięci SDHC Sony EXPERT i EXPERIENCE będą do nabycia od stycznia 2011 r.


Źródło: Informacja prasowa

« Wróć do listy newsów

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy - dodaj pierwszy!

© TechWorks 2005-2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt: Ratyodesign