MSI N480GTX Lightning dostępna w sieci sklepów Proline

Autor: Piotr Szabla, 29 listopada 2010 15:49:50

MSI wprowadza na rynek Polski unikalną kartę graficzną N480GTX Lightning, która jest dostosowana do ekstremalnego overclockingu. Pierwsza na świecie architektura Power4 zapewnia stabilne zasilanie oferując niesamowity potencjał OC. Na N480GTX Lightning udało się ustawić taktowanie rdzenia graficznego na poziomie 1450MHz

 

Ponadto karta N480GTX Lightning jest wyposażona w szereg najnowszych technologii MSI, w tym układ chłodzenia Twin Frozr III, który utrzymuje temperaturę rdzenia graficznego o 18 ℃ niższą, niż w konstrukcji referencyjnej; funkcję potrójnego overclockingu napięciowego ( GPU / pamięć / PLL) oraz nowej generacji komponenty klasy wojskowej. Dodatkowo karta wyposażona jest w szereg udogodnień zaprojektowanych specjalnie dla overclockerów.

 

Pierwsza na świecie Architektura Power4 stworzona dla stabilnego OC

Proces doskonalenia systemu zasilania z poprzedniej wersji lightning, zaowocował nową architekturą Power4, zapewniającą wsparcie dla czterech segmentów zasilania. Obejmuje ona 16 fazową sekcję zasilania (odznaczającą się do trzech razy większym zapasem mocy dla GPU); nowe „kondensatory” separujące (Proadlizer), do osiągania idealnej stabilności sygnału; najlepsze w branży MOSEFT-y (CopperMOS); oraz 6-pinowe złącze zasilania wyłącznie dla sekcji pamięci.

 

 

Najnowszy układ radiatora Twin Frozr III

MSI jest laureatem wielu nagród za rozwiązanie Twin Frozr. N480GTX Lightning jest wyposażona w najnowszy system Twin Frozr III. Oprócz efektywnych, 8mm rurek cieplnych (SuperPipe), system składa się z dwustronnego radiatora schładzanego przez dwa 9cm wiatraki. Przy pracy pod pełnym obciążeniem, Twin Frozr III obniża temperaturę GPU o 18 ℃ w stosunku do referencyjnej konstrukcji, a tym samym zwiększa stwarza lepsze warunki do OC. 

 

Potrójny overclocking napięciowy (GPU/Memory/PLL)

W zakresie oprogramowania, N480GTX Lightning jest wyposażona w narzędzie MSI Afterburner (2.0.0). Użytkownicy mogą dostosować zegary GPU i pamięci, jak również napięcia GPU/pamięci/PLL żeby w pełni uwolnić potencjał OC N480GTX Lightning. Funkcja potrójnego overclockingu napięciowego zwiększa wydajność nawet OC o 34% w stosunku do referencyjnej konstrukcji.

 

Ekstremalna wydajność OC

Karta N480GTX Lightning jest przystosowana do ekstremalnego OC. Oprócz punktów pomiarowych (V-Check Points) oraz przełączników do regulacji napięcia (V-Switch) karta została wyposażona w podwójny BIOS dzięki specjalnym ustawieniom można skutecznie zapobiegać problemom typowym w chłodzeniu ciekłym azotem. Podsumowując N480GTX Lightning jest królem kart graficznych przeznaczonych do overclockingu.

 

Źródło: Informacja prasowa

« Wróć do listy newsów

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy - dodaj pierwszy!

© TechWorks 2005-2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt: Ratyodesign