Komputer pod napięciem - Zalman ZM-PCM1

Autor: Dział Prasowy, 24 listopada 2010 23:16:52

Zalman ZM-PCM1 to pierwszy tego typu panel kontrolny na świecie i w ofercie sklepu firmowego ZalmanShop.pl . To zintegrowany watomierz (miernik mocy), woltomierz (miernik napięcia elektrycznego) i amperomierz (miernik natężenia prądu elektrycznego). Produkt został wyposażony w gniazdo zasilania ATX 12V (2x2 pin) oraz EPS12V (2x4 pin).

 

Panel Zalman ZM-PCM1 wykonany jest ze szczotkowanego aluminium anodyzowanego na kolor czarny. Na ascetyczny wizerunek składają się czerwony wyświetlacz numeryczny FND (w stylu retro), przycisk wyboru trybu pracy (pomiar mocy, napięcia lub natężenia) oraz trzy diody wskazujące wybrany tryb. Zakres pomiarowy jest szeroki i sięga 240W. Żaden dostępny na rynku procesor nie pobiera tak dużo prądu, ale widać, że projektanci są przygotowani na wynalazki najbliższej i tej dalszej przyszłości.

 

Panel Zalman ZM-PCM1 wyposażony jest w jeden układ kontrolny, jednak pozostawił użytkownikom pole do popisu. Zalman ZM-PCM1 może zostać wyposażony w dodatkowe dwa czujniki mierzące parametry elektryczne karty (maksymalnie dwóch w trybie SLI lub CrossFire) graficznej. Moduł nosi nazwę ZM-VPM1 i jest kompatybilny z wtyczką zasilania PCI-E 6 Pin oraz PCI-E 6+2 Pin.

 

Dane techniczne:

Wymiary: 148 x 42 x 47 mm

Waga: 345g

Wtyk: ATX 12V (2x2 pin) oraz EPS12V (2x4 pin)

Zakres pomiaru mocy: 10 - 240W

Zakres pomiary prądu: 0 - 20A

Zakres pomiaru napięcia: 3 - 15V

W zestawie: Panel Zalman ZM-PCM1, okablowanie, przetwornik, śruby, instrukcja obsługi

 

Informacje o dostępności:

Źródło: ZalmanShop.pl

Gwarancja: 24 miesiące

Cena dla klienta końcowego:  Brak danych

« Wróć do listy newsów

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy - dodaj pierwszy!

© TechWorks 2005-2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt: Ratyodesign