Szesnastordzeniowy procesor AMD „Interlagos”

Autor: Dział Prasowy, 17 listopada 2010 20:28:07

Wchodząca niebawem na rynek 16-rdzeniowa platforma, oparta na rdzeniu „Bulldozer”, została uznana za jedną z pięciu najciekawszych premier planowanych na rok 2011 przez redakcję HPC Wire. Sama firma AMD będzie natomiast jednym z producentów najuważniej obserwowanych przez serwis.

 

Jednocześnie, czytelnicy HPC Wire wyróżnili platformę AMD Opteron 6100 Series jako najlepszy nowy produkt na rynku rozwiązań dla wysoko wydajnych komputerów.

 

– AMD przykłada dużą wagę do jakości oferowanego sprzętu i innowacji technologicznych – powiedział John Fruehe, dyrektor marketingu działu Server and Embedded. - Platforma Opteron 6000 w dalszym ciągu cieszy się dużym zainteresowaniem naszych klientów, gdyż ma po prostu więcej pamięci i oferuje większą moc za stosunkowo nieduże pieniądze. Wiemy, że w środowiskach HPC większa ilość rdzeni oznacza lepszą wydajność, stąd decyzja o wprowadzeniu opartego na architekturze „Bulldozer”, 16-rdzeniowego procesora, który jest kompatybilny z obecnie oferowanymi platformami – dodał.

 

W drugim kwartale 2011 roku ruszy produkcja procesora „Interlagos”, który może zawierać do 16 rdzeni i 4 kanały pamięci DDR-3. Procesor, idealnie przystosowany do komputerów osobistych, będzie dostępny na rynku w trzecim kwartale 2011 r. Z kolei 8-rdzeniowy i 2-kanałowy procesor o roboczej nazwie „Valencia” będzie idealny dla posiadaczy mniejszych komputerów PC, którzy przykładają wagę nie tylko do mocy procesora ale i do jego ceny. „Bulldozer”, pierwszy nowy rdzeń procesora, jaki firma AMD wypuściła od czasu Opterona, ma konstrukcję modułową i dysponuje 256-bitową precyzją zmiennoprzecinkową oraz szeregiem funkcji dodatkowych, zapewniających wysoką wydajność sprzętu. 


Źródło: Informacja prasowa

« Wróć do listy newsów

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy - dodaj pierwszy!

© TechWorks 2005-2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt: Ratyodesign