GTX 480 SOC z serii GIGABYTE Super Overclock

Autor: Dział Prasowy, 16 listopada 2010 00:42:15

GIGABYTE, wiodący producent płyt głównych i kart graficznych, ma przyjemność zaprezentować jedną z najwydajniejszych kart graficznych – GIGABYTE GV-N480SO-15I (GTX 480 SOC). Model ten to kolejny reprezentant udanej i docenianej serii produktów Super Overclock, która powoli staje się synonimem najwyższej jakości i wydajności. GIGABYTE GTX 480 SOC wykorzystuje chipset  NVDIA GeForce GTX 480. Ponadto, oprócz procesora graficznego wytworzonego w procesie technologicznym 40nm, karta wyposażona jest w 1536 MB pamięci GDDR5. Konfiguracja taka zapewnia komfortową rozgrywkę w rozdzielczości HD. Oczywiście w najnowszym produkcie GIGABYTE nie mogło zabraknąć także wsparcia dla wiodących technologii i rozwiązań, takich jak np. Microsoft DirectX 11 czy NVIDIA PhysX. Z punktu widzenia overclockerów szczególnie istotne plusy to: wysokowydajny system chłodzenia (WINDFORCE 3X), podwójny BIOS (technologia GIGABYTE Extreme Dual BIOS), rozbudowana, 14-fazowa sekcja zasilania, specjalne punkty do pomiaru napięcia na PCB oraz zestaw narzędzi OC Guru.

 

Technologia GIGABYTE Extreme Dual BIOS

W przeciwieństwie do tradycyjnych rozwiązań bazujących na podwójnym BIOS-ie, gdzie jedna kość zawiera BIOS główny a druga jego kopię zapasową, technologia GIGABYTE Extreme Dual BIOS oferuje dwie odmienne wersje BIOS, przeznaczone do różnych zastosowań. Do przełączania pomiędzy BIOS-ami służy prosty przełącznik. W przypadku karty graficznej GIGABYTE GTX 480 SOC możemy wybierać pomiędzy BIOS-em domyślnym – SOC (Super Overclock) i BIOS-em LN2. BIOS SOC przeznaczony jest dla graczy – zapewnia najwyższą wydajność oraz stabilność pracy – czyli to, czego ta grupa użytkowników najbardziej potrzebuje. BIOS LN2 dedykowany jest przede wszystkim dla overclockerów i ma m.in. za zadanie eliminowanie problemów związanych z podkręcaniem w ekstremalnie niskich temperaturach tzw. cold bug*. O tym jak powyższe rozwiązanie ułatwi bicie kolejnych rekordów, zapalonych overclockerów nie trzeba chyba długo przekonywać. 

* Cold bug to problem związany z wyłączaniem się procesora (CPU lub GPU) podczas schładzania go do bardzo niskich temperatur, np. przy korzystaniu z suchego lodu czy ciekłego azotu.

 

WINDFORCEWysokowydajny system chłodzenia GIGABYTE

GIGABYTE WINDFORCE, to wysokowydajny system chłodzenia, który wyróżnia karty graficzne GIGABYTE na tle konkurencji. Inżynierowie GIGABYTE przyłożyli znaczną uwagę do zaprojektowania konstrukcji, która zapewni efektywny sposób na odprowadzanie ciepła z kluczowych elementów karty graficznej. Efektem tej pracy jest właśnie system WINDFORCE. Jego cechy szczególne to radiator o specjalnie wyprofilowanych żeberkach (zmienne nachylenie oraz kształt w zależności od umiejscowienia na radiatorze), ultra cichy wiatrak PWM oraz system miedzianych rurek cieplnych. Konfiguracja taka gwarantuje niską temperaturę pracy, nawet dla najwydajniejszych modeli GPU, przy zachowaniu akceptowalnego poziomu hałasu.

 

WINDFORCE 3X: trzy wiatraki z technologią anti-turbulence

GV-N480SO-15I jest wyposażony w system chłodzenia WINDFORCE 3X, którego elementem kluczowym są trzy ultra ciche wiatraki PWM. Dzięki specjalnie zaprojektowanym łopatkom wirników, turbulencje, w przepływie powietrza pomiędzy nimi, są efektywnie minimalizowane. Ponadto WINDFORCE 3X wykorzystuje unikalne rozwiązanie jakim jest komora parowa (vapor chamber). Konstrukcja taka pozwala na znacznie szybsze odprowadzanie ciepła z rdzenia procesora graficznego, a co za tym idzie jego efektywniejsze chłodzenie. Dodatkowo na wysoką skuteczność systemu chłodzenia WINDFORCE 3X wpływają trzy miedziane rurki cieplne (rozprowadzanie ciepła) oraz wspomniane już wcześniej trzy, ciche wiatraki.

 

Przemyślana konstrukcja i wydajna sekcja zasilania

Karta graficzna GV-N480SO-15I pod względem konstrukcji i wymiarów płytki PCB jest w pełni zgodna ze standardem ATX, dzięki czemu nie powinniśmy mieć problemów z jej instalacją w najczęściej wykorzystywanych obudowach. Do zasilania tego demona szybkości wykorzystywana jest 14-fazowa sekcja zasilania – 12 linii dla GPU oraz 2 dla pamięci (w przypadku referencyjnej konstrukcji mamy do czynienia z układem 8-fazowym – 6 + 2). Dodatkowo GIGABYTE GTX 480 SOC jest wyposażony we wskaźniki LED informujące o aktualnym stanie zasilania, co daje nam ogólny pogląd na zużycie energii w danym momencie. Funkcja ta z całą pewnością będzie także przydatna podczas podkręcania.

 

GPU Gauntlet Sorting – czyli system selekcji GPU

GPU Gauntlet Sorting to autorski system GIGABYTE umożliwiający zaawansowane selekcjonowanie chipów wykorzystywany m.in. w serii kart graficznych Super Overclock. Każdy GPU dedykowany do serii SOC musi przejść przez wymagające testy. Podstawowe zalety tego jedynego w swoim rodzaju procesu sortowania to:

- gwarancja wzrostu potencjału OC sięgająca od 10% do nawet 30%;

- znacznie lepsza optymalizacja efektywności termicznej GPU, co sprowadza się do obniżenia temperatury o od 5% do 10%. Powyższy fakt wpływa także na komfort pracy – obniżona emisja cieplna to wentylatory pracujące z niższą (zmniejszenie poziomu hałasu) prędkością obrotową, także w trybie 3D;

- obniżenie strat energii w systemie dystrybucji zasilania – w tym przypadku oszczędności mogą sięgnąć od 10% do 30%.

Podsumowując możemy napisać, że z technologią Gauntlet Sorting, karty graficzne GIGABYTE SOC gwarantują najwyższe możliwości overclockingu.

 

Ultra Durable VGA+

Dzięki technologii Ultra Durable VGA+, która charakteryzuje się zastosowaniem do produkcji wysokiej klasy komponentów (5+1), seria Super Overclock umożliwia uzyskanie najlepszych wyników w testach graficznych. GIGABYTE Ultra Durable VGA+ to także 5 kondensatorów typu proadlizer, które dają karcie graficznej GV-N480SO-15I znacznie lepsze możliwości stabilnego zasilania, w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań, zwłaszcza podczas OC.

Kondensatory typu Proadlizer

Jednym z elementów technologii GIGABYTE Ultra Durable VGA+ są kondensatory typu proadlizer. W przypadku karty graficznej GV-N480SO-15I zastosowano aż pięć kondensatorów proadlizer firmy NEC. Wykorzystanie tego typu komponentów przekłada się na znaczne obniżenie paramentów ESL/ESR, co w efekcie gwarantuje stabilne zasilanie zwłaszcza w stanie zwiększonego obciążenia (OC).

 

OC Guru – Uniwersalne narzędzie do OC

IGABYTE OC Guru to doskonałe narzędzie do zmiany parametrów pracy karty graficznej. Dzięki możliwości szerokich modyfikacji ustawień sprzętowo-programowych, OC Guru daje nam m.in. możliwość wyboru pomiędzy trzema zapisanymi profilami: OC (nazwa wymowna – tryb zoptymalizowany pod kątem podkręcania), Gaming (gwarancja stabilności i najwyższej wydajności w grach) i Green (korzystając z tego profilu możemy liczyć na znaczne oszczędności energii). Te trzy odmienne profile plus intuicyjny interfejs oraz praktycznie niczym nie ograniczone możliwości ręcznych zmian parametrów pracy kluczowych komponentów karty graficznej czynią z OC Guru doskonałe narzędzie dla overclockerów.

 

Punkty odczytu napięcia

Punkty odczytu napięcia na PCB kart graficznych z serii SOC, to niewątpliwy ukłon GIGABYTE w stronę użytkowników zajmujących się podkręcaniem profesjonalnie. Rozwiązanie takie to potężny oręż w rękach prawdziwych zawodowców – umożliwia im nie tylko dokładne pomiary oraz monitorowanie napięć kluczowych komponentów karty graficznej ale także i ich zmianę. Umiejętne wykorzystanie tych możliwości jest gwarantem uzyskania znacznie wyższych wyników overclockingu i przewagi nad konkurencją korzystającą ze standardowych metod.

 

Wszystkie produkty GIGABYTE objęte są 3 letnią gwarancją. 


Źródło: Informacja prasowa

« Wróć do listy newsów

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy - dodaj pierwszy!

© TechWorks 2005-2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt: Ratyodesign

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0