FOXCONN umożliwia odblokowanie rdzeni na starszych płytach

Autor: Dział Prasowy, 27 października 2010 19:43:21

Na produkowanych przez firmę FOXCONN nowych płytach głównych  opartych o chipsety współpracujące z procesorami AMD standardowo obecna jest technologia Core Releaser. Pozwala ona na odblokowywanie ukrytych rdzeni w procesorach AMD AM3. FOXCONN sukcesywnie implementuje technologię Core Releaser również w starszych modelach płyt głównych z chipsetami AMD za pomocą zaktualizowanych BIOS-ów. Ostatnio do tego grona dołączyły modele A6GMV, A74ML i M61PMP.

Jak to działa?
W niektórych procesorach produkowanych przez AMD istnieje możliwość odblokowania dodatkowego/dodatkowych rdzeni – standardowo „ukrytych”. Procesory, które najczęściej udaje się odblokować to:
AMD Phenom II X2 550 Black Edition
AMD Phenom II X2 555 Black Edition
AMD Phenom II X3 720 Black Edition
Dodatkowo warto poszukać procesora o określonym steppingu. Listę modeli szczególnie wartych uwagi można znaleźć na forach poświęconych procesorom AMD.

Możliwość odblokowywania rdzeni nie jest nowością, jednak nigdy jeszcze ten proces nie był tak prosty. Wystarczy zaopatrzyć  się w płytę główną FOXCONN z funkcją Core Releaser, odpowiedni procesor oraz włączyć odpowiednią funkcję w BIOS-ie. Przy odrobinie szczęścia można zostać właścicielem czterordzeniowego procesora AMD Phenom II.

Źródło: Informacja prasowa

« Wróć do listy newsów

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy - dodaj pierwszy!

© TechWorks 2005-2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt: Ratyodesign