Leadtek prezentuje kartę graficzną WinFast GT 430

Autor: Dział Prasowy, 12 października 2010 13:39:14

Leadtek Research Inc., globalny lider w dostarczaniu zaawansowanych technologii, ma przyjemność zaprezentować nową, niskoprofilową kartę graficzną WinFast GT 430 DDR3 1GB. Produkt ten kierowany jest do masowego odbiorcy a jego główne atuty, w porównaniu do modelu z poprzedniej generacji czyli karty WinFast GT 220, to niższa o 10% temperatura pracy i wyższa o około 1,5 razu wydajność w grafice 3D.

Karta graficzna WinFast GT 430 wykorzystuje najnowszą architekturę NVIDIA Fermi i jest wyposażona w procesor graficzny GeForce 108 składający się 96 procesorów strumieniowych. Taktowanie jednostki centralnej WinFast GT 430 wynosi 700 MHz. Ponadto karta wyposażona jest w 1024 MB pamięci DDR3 (szyna 128-bitowa). Warto również wspomnieć, że do budowy tego modelu wykorzystano wyłącznie aluminiowe kondensatory typu solid renomowanych firm. Dzięki temu mamy gwarancję dłuższej żywotności produktu, stabilnej pracy oraz lepszych możliwości podkręcania.
Ze względu na swoją architekturę produkt dedykowany jest przede wszystkim dla użytkowników szukających taniej, a przy tym wydajnej karty graficznej. Dodatkowy plus tego modelu to wsparcie dla technologii NVIDIA CUDA, która pozwala na wykorzystanie karty w zastosowaniach innych niż gry – np. obliczenia równoległe czy konwersja wideo. W przypadku graczy istotna jest obsługa technologii NVIDIA PhysX – dzięki niej WinFast GT 430 możemy wykorzystać jako kartę dedykowaną do wykonywania realistycznych obliczeń fizyki w najnowszych grach.

Karta graficzna WinFast GT 430 to także pełna zgodność z powszechnie wykorzystywanymi standardami: DirectX 11, Shader Model 5.0, Microsoft DirectCompute 5.0 i OpenGL 4.0. Ponadto model ten wyposażony jest w najpopularniejsze interfejsy – HDMI, Dual-Link DVI-I i D-Sub – co pozwala na korzystanie praktycznie z dowolnego monitora, telewizora LCD czy projektora. WinFast GT 430 to także efektywny system chłodzenia, który zapewnia skuteczne odprowadzanie ciepła przy jednoczesnym zachowaniu niskiej temperatury pracy.

Źródło: Informacja prasowa

« Wróć do listy newsów

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy - dodaj pierwszy!

© TechWorks 2005-2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt: Ratyodesign