Kingston podnosi pojemność swoich kart microSDHC do 32 GB

Autor: Dział Prasowy, 12 października 2010 13:28:41

Kingston Digital Europe – spółka należąca do Kingston Technology Company, niezależnego światowego lidera na rynku pamięci – poinformowała o wprowadzeniu na rynek karty pamięci microSDHC klasy 4 o pojemności aż 32 GB. Nowy nośnik – dzięki bardzo dużej pojemności – jest idealnym rozwiązaniem dla smartfonów nowej generacji, wyposażonych w aparaty cyfrowe oraz zaawansowane funkcje multimedialne.

„Potrzeba posiadania miejsca do składowania coraz większej ilości danych i plików rosła w miarę zmieniania się charakteru telefonów komórkowych”, powiedział Paweł Śmigielski, dyrektor regionalny na Europę Środkową i Wschodnią. „Obecnie nie jest to już tylko urządzenie do komunikacji głosowej czy tekstowej, ale potężne i wielofunkcyjne narzędzie, dzięki któremu mamy dostęp do poczty elektronicznej, słuchamy muzyki, robimy zdjęcia, a także oglądamy filmy. Nowa karta microSDHC o pojemności 32 GB umożliwia przechowywanie do 29 tys. zdjęć, 6 tys. utworów muzycznych oraz ponad 2 tys. minut filmu wideo.”

Mobilność i wszechstronność to wizytówka nowej karty pamięci microSDHC. Nabywca otrzymuje wraz z nią zestaw adapterów zamieniających ją w kartę SDHC oraz miniSDHC. Pozwala to na zastosowanie karty w różnego typu urządzeniach. W zestawie znajduje się również mały czytnik USB ułatwiający transfer danych.

Karty pamięci Kingston microSDHC objęte są dożywotnią gwarancją oraz wsparciem technicznym producenta. Więcej informacji znaleźć można na stronie internetowej pod adresem www.kingston.com/europe. Zapraszamy także na nową stronę dla konsumentów, pełną informacji, konkursów i przydatnych porad www.rememberkingston.com.

Specyfikacje techniczne Kingston microSDHC klasy 4 o pojemności 32GB:
• Kompatybilność: Specyfikacja SD w wersji 2.00. Urządzenie zgodne ze standardem SDHC; brak kompatybilności z urządzeniami i czytnikami microSD
• Wszechstronność: z adapterem może być użyta jako pełnowymiarowa karta SDHC
• Domyślny format zapisu: FAT32
• Gwarancja: dożywotnia
• Wymiary: 11 mm x 15 mm x 1 mm
• Prędkość: Klasa 4 – minimalny transfer danych na poziomie 4 MB/s
• Temperatura pracy: -25 st. C do 85 st. C
• Temperatura przechowywania: -40 st. C do 85 st. C

Źródło: Informacja prasowa

« Wróć do listy newsów

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy - dodaj pierwszy!

© TechWorks 2005-2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt: Ratyodesign