Acer Aspire 5745P - notebook z ekranem dotykowym

Autor: Dział Prasowy, 11 października 2010 19:31:44

Notebooki z serii Aspire 5745P są wyposażone we wszystko, co jest potrzebne do znakomitej rozrywki oraz wydajnej pracy, zarówno w domu, jak i w podróży. Ponadto sprawiają, że cały świat znajduje się w zasięgu ręki, ponieważ zastosowano w nich multidotykowy panel HD z podświetleniem LED oraz interfejs użytkownika Acer TouchPortal pozwalający na łatwe korzystanie z multimediów oraz zabawę.

Acer TouchPortal nie tylko sprawia, że komputerem można posługiwać się w sposób bardzo dynamiczny i dopasowany do indywidualnych upodobań, lecz również zapewnia jeden z najłatwiejszych sposobów pełnego korzystania z treści multimedialnych. Ponadto, interfejs ten został zaprojektowany z myślą o łatwym i naturalnym obsługiwaniu sprzętu oraz jest instalowany we wszystkich nowych urządzeniach dotykowych Acer, od smartfonów po notebooki i komputery stacjonarne All-in-One.

Acer TouchPortal umożliwia całkowicie intuicyjne, dotykowe sterowanie komputerem, ponieważ obejmuje pełny pakiet aplikacji dotykowych służących zabawie i rozrywce. Przesuwane menu w dolnej części ekranu zapewnia szybki dostęp do aplikacji dotykowych. Aby uruchomić aplikację, wystarczy przesunąć pasek, po czym przeciągnąć żądaną ikonę na ekran portalu.

Aplikacja TouchMusic pozwala na przeglądanie plików muzycznych, zarządzanie nimi oraz odtwarzanie. Wspomnienia wspaniałych chwil można łatwo przywołać korzystając z aplikacji TouchPhoto, która służy do organizowania albumów ze zdjęciami, szybkiego tworzenia atrakcyjnych pokazów zdjęć, a także pozwala na dotykowe obracanie, regulowanie powiększenia oraz przełączanie wyświetlanych zdjęć. Aplikacja TouchPhoto umożliwia też oglądanie zdjęć zamieszczonych w serwisach Flickr i Facebook.

TouchVideo to aplikacja, która nie tylko służy do odtwarzania filmów Blu-ray, DVD i domowych nagrań, lecz również pozwala na oglądanie filmów wideo z serwisów YouTube lub Facebook oraz na przesyłanie plików wideo do portali internetowych. TouchBrowser umożliwia natomiast intuicyjne i wygodne przeglądanie Internetu oraz jest wyposażona w duże zakładki zapewniające natychmiastowy podgląd ulubionych stron WWW.

Interfejs TouchPortal daje się łatwo dostosować do indywidualnych potrzeb i upodobań użytkownika, zarówno poprzez wybieranie tapety ekranu, jak i rozmieszczanie użytecznych widgetów. Widgety te służą między innymi do wyświetlania informacji, szybkiego sterowania odtwarzaniem muzyki, sprawdzania prognozy pogody, wyświetlania najnowszych informacji o znajomych z serwisów Facebook i Flickr.

Nowy notebook Aspire 5745PG jest wyposażony w wyświetlacz o przekątnej 15,6 cala o dużej jasności, rozdzielczości HD i formacie 16:9, dzięki czemu doskonale nadaje się do rozrywki, a zwłaszcza do oglądania kinowych filmów. Panel LCD Acer CineCrystal jest podświetlany diodami LED, co pozwala zarówno na uzyskanie wyjątkowo realistycznego obrazu o intensywnych brawach i wyraźnych szczegółach, jak i na zmniejszenie zużycia energii.

Różnorodne wysokiej klasy układy graficzne, wraz ze zoptymalizowanym systemem Dolby Home Theater® trzeciej generacji umożliwiają wyświetlanie dynamicznego obrazu oraz odtwarzanie realistycznych efektów dźwiękowych, a tym samym gwarantują doskonałą rozrywkę. Notebook Aspire 5745P może być wyposażony w napęd Blu-ray Disc™, który odtwarza wielokanałowe efekty dźwięku przestrzennego, muzykę o dużej rozdzielczości oraz realistyczny, obraz o precyzyjnie odwzorowanych szczegółach. Ponadto, wbudowany port HDMI pozwala na łatwe podłączenie notebooka do telewizora z dużym ekranem.

Notebooki z rodziny Aspire 5745P umożliwiają efektywną pracę z najbardziej wymagającymi aplikacjami oraz dostosowują wydajność do bieżącego obciążenia systemu, ponieważ są oparte na procesorach do komputerów przenośnych Intel® Core™ i7, i5 oraz i3. Od dynamicznych gier po tworzenie i edytowanie cyfrowych filmów, nagrań dźwiękowych i zdjęć oraz użytkowanie aplikacji wymagających dużej mocy obliczeniowej, notebooki pozwalają wydajną pracę wielozadaniową oraz rozrywkę z obrazem o dużej rozdzielczości.

Dzięki najnowocześniejszym technologiom bezprzewodowym i przewodowym, cały świat jest w zasięgu ręki: notebook jest wyposażony w łącze 802.11a/b/g/n Wi-Fi CERTIFIED®, współpracujące z technologią Acer SignalUp™, gigabitową kartę LAN, a opcjonalnie także w interfejs Bluetooth® 3.0. Kamera internetowa Crystal Eye o rozdzielczości 1280 x 1024 pozwala na utrzymywanie kontaktów ze znajomymi oraz uczestniczenie w wideo-konferencjach.

Notebooki z serii Aspire 5745P zostały zaprojektowane z myślą o zapewnieniu wspaniałej wydajności i fascynującej rozrywki, przy możliwie najmniejszym obciążeniu środowiska naturalnego. Zastosowano w nich podświetlany diodami LED, co przyczynia się do podwyższenia jakości obrazu oraz zwiększenia czytelności przy słabym oświetleniu. Co równie ważne, w odróżnieniu od tradycyjnych lamp, podświetlenie tego typu nie zawiera rtęci oraz cechuje się mniejszym poborem mocy. Technologia Acer PowerSmart oraz zgodność z normą Energy Star 5.0 gwarantują efektywne wykorzystanie energii, pozwalając czasu pracy oraz rozrywki przy zasilaniu bateryjnym.

Przykładowa konfiguracja:
Aspire 5745PG - Intel® Core™ i5-460M (2.53GHz, 3MB L3 cache), 15.6" HD Acer CineCrystal™ LED LCD, NVIDIA® GeForce® GT 420M 1G DDR3, 4GB DDR3, 500GB HDD, Acer Nplify™802.11b/g/n/N, kamera 1.3M pix, Windows 7® Home Premium 64-bit, cena 3 999 zł brutto

Źródło: Informacja prasowa

« Wróć do listy newsów

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy - dodaj pierwszy!

© TechWorks 2005-2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt: Ratyodesign