Huntkey X7 – zasilacz „na cztery E”

Autor: Dział Prasowy, 27 września 2010 20:08:14

Huntkey Enterprise Group, po przeprowadzonych na szeroką skalę badaniach i testach, znalazł najlepsze dla użytkowników rozwiązanie zasilające. Pod uwagę brana była najbardziej użyteczna i odpowiednia moc produktu. Firma Huntkey ustaliła, że zasilacze o mocy około 900 W stają się coraz bardziej popularne wśród graczy i osób samodzielnie składających komputery. Jednak dla wielu klientów problemem są wysokie ceny (na całym świecie koszt zasilacza o mocy rzędu kilowata wynosi około 240 dolarów). Model Huntkey X7 900W jest odpowiedzią na ich potrzeby.

Dzięki produktowi firmy Huntkey klienci mogą nabyć zasilacz oferujący wysoką jakość za niższą cenę. Jak twierdzi producent, jest to zasilacz „na cztery E” z certyfikatem 80PLUS Silver - Huntkey zawsze dąży do wytwarzania zasilaczy „na cztery E” i dostarczania klientom najlepszych rozwiązań. Jest to naszą misją — stwierdza Alva Li, Global Marketing Director w firmie Huntkey.


Pierwsze „E" – efficiency, czyli sprawność

Sprawność energetyczna jest najważniejszym parametrem dla większości entuzjastów. Oto jak wypada zasilacz Huntkey X7 900W w tej kategorii.

„Korekcja współczynnika mocy z przeplotem”: jeden duży, tradycyjny układ PFC zastąpiono dwoma mniejszymi układami CCM PFC, które działają na przemian. Ogranicza to tętnienia prądu na wejściu i wyjściu oraz obciążenie tranzystorów FET, zwiększając sprawność PFC o jeden do dwóch procent.

„Pełne mostkowanie ZVS z przesunięciem fazowym”: wiele zasilaczy obecnie dostępnych na rynku działa w tradycyjnej topologii „twardego” przełączania, takiej jak double-forward lub half-bridge. Topologii „miękkiego” przełączania zastosowanej w zasilaczu Huntkey X7 900W zwykle używa się w wysokowydajnym zasilaniu serwerowym i telekomunikacyjnym o mocy rzędu 3000W, aby uzyskać sprawność dochodzącą do 90%.

„Synchroniczne prostowanie”: wyjściowe napięcie +12V jest prostowane za pomocą tranzystorów MOSFET, a nie tradycyjnych diod Schottky’ego. Jest to nowy sposób uzyskiwania wyższego prądu przy niższym napięciu wejściowym i wyjściowym, co zwiększa sprawność przetworników DC-DC. Na przykład prąd wyjściowy 10A, 3,3V można zmniejszyć o 0,04V, aby obniżyć zużycie energii poniżej 1% w porównaniu z tradycyjnym zużyciem rzędu 10 - 25%.

Drugie „E" – enhanced performance, czyli większa wydajność

Huntkey X7 900W jest zasilaczem o zwiększonej wydajności, gdyż wystarcza do stabilnego zasilania konfiguracji z podkręconym zegarem. Istotna jest zatem konfiguracja SLI z trzema kartami graficznymi:

1. Jak poszczególne komponenty wykorzystują moc? W przypadku zasilacza o mocy znamionowej od 800W do 1000W 600W trafia do trzech kart graficznych, 100W do procesora, a 50–100W do innych komponentów.
2. Pięć linii +12V: jedna dla procesora, trzy dla kart graficznych, jedna dla dysku twardego.
3. Trzy złącza zasilania 6PIN i trzy (6+2) PIN.
4. Niski koszt plus pięcioletnia gwarancja, 90-procentowa sprawność i średni czas między awariami (MTBF) wynoszący 100 000 godzin.

Wniosek jest prosty - Huntkey X7 900W wystarcza do zasilania trzech kart graficznych.

Więcej danych technicznych zasilacza X7 900W można znaleźć pod adresem:

http://www.huntkeydiy.com/ProductsParticular?pid=50ede7b21dcd71b4011dcd89b2530002


Źródło: Informacja prasowa

« Wróć do listy newsów

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy - dodaj pierwszy!

© TechWorks 2005-2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt: Ratyodesign

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0