Nowe udoskonalone dyski SSD od TRANSCENDa

Autor: Dział Prasowy, 16 września 2010 23:09:31

TRANSCEND przedstawia nową linię 2,5-calowych dysków SATA SSD, które w stosunku do poprzedników przeszły gruntowny upgrade. Nowe dyski oferują szybkość transferu do 260MB/s i do 512 GB pojemności. Łącząc w sobie prędkość działania, dużą przestrzeń dyskową i niezawodność, są dedykowane użytkownikom wymagającym od SSD dużej wydajności.

Aby zwiększyć wydajność dysków, TRANSCEND udoskonalił kontroler chip wspomagający teraz transfer do 260MB/s w odczycie i 200 MB/s w zapisie. Ta zmiana przekłada się na znaczący wzrost szybkości ładowania się systemu operacyjnego i uruchamiania aplikacji. Dzięki temu oferuje szybkość i stabilność działania tak istotną w systemach służących do przetwarzania danych i zaawansowanych rozwiązaniach gamingowych.

W celu uzyskania maksymalnej kompatybilności z najnowszą wersją systemów Windows i Linux nowe dyski SSD firmy TRANSCEND obsługują komendę TRIM, co jest niezbędne do podtrzymania optymalnej prędkości zapisu oraz zmniejsza stopniowe zużycie SSD. Charakteryzując się pojemnością do 512GB, obecnie największą na rynku, udoskonalone dyski SSD są w stanie przechowywać systemy operacyjne, liczne programy i aplikacje.

Mimo że 2,5-calowy rozmiar jest powszechnie kojarzony z notebookami, nowe dyski mogą być również instalowane w komputerach desktopowych. Aby zwiększyć wydajność i stabilność działania peceta bez konieczności wymiany całego sprzętu, TRANSCEND przygotował specjalny zestaw do upgradu. Zawiera on wszystko, czego potrzebuje użytkownik do zainstalowania nowego dysku SSD w przeciągu kilku minut: 2,5’’ dysk SATA SSD o pojemności 32GB, podstawkę umożliwiającą zainstalowanie dysku w zatoce 3,5’’, kabel SATA, kable zasilania oraz aplikację Acronis True Image umożliwiającą tworzenie obrazów dysków twardych.

Wszystkie nowe dyski SSD firmy TRANSCEND objęte zostały dwuletnią gwarancją producenta. Rozwiązania, takie jak hologramowe logo producenta niemożliwe do podrobienia i specjalna naklejka zabezpieczająca, dowodzą oryginalności produktu – użytkownik ma pewność, że nikt nie otwierał dysku i nie ingerował w jego mechanizm.

2,5-calowe dyski są dostępne w wersjach o pojemności: 32GB, 64GB, 128GB, 256GB i 512GB.

Gwarancja i cena:
Cena detaliczna produktu nie została jeszcze ustalona. Wszystkie nowe dyski SSD firmy TRANSCEND objęte zostały dwuletnią gwarancją producenta.

Źródło: Informacja prasowa

« Wróć do listy newsów

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy - dodaj pierwszy!

© TechWorks 2005-2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt: Ratyodesign