AMD wprowadza nową kartę graficzną ATI FirePro V9800

Autor: Dział Prasowy, 11 września 2010 10:59:30
Podczas odbywającej w tym tygodniu konferencji IBC 2010 w Amsterdamie, AMD zaprezentowała ATI FirePro V9800:
– najnowszy model z rodziny ATI FirePro™. Jest to najmocniejsza profesjonalna karta graficzna, jaką AMD kiedykolwiek stworzyła, umożliwiająca obsługę do sześciu monitorów za pomocą technologii ATI Eyefinityi. Wraz z prowadzeniem ATI FirePro™ V9800, rodzina FirePro, w skład której wchodzą również: ATI FirePro™ V8800, ATI FirePro™ V7800, ATI FirePro™ V5800, ATI FirePro™ V4800 i ATI FirePro™ V3800, zaoferuje tworzenie treści cyfrowych (DCC), komputerowe wspomaganie projektowania (CAD), zaawansowane możliwości tworzenia specjalistycznych wizualizacji oraz wysoką wydajność w każdym przedziale cenowym.

„Przetestowaliśmy ją i bez żadnych wątpliwości stwierdzamy, że jest szybka, bardzo szybka” – stwierdził dr Johannes Friebe, sales director w Schneider Digital. “Tylko jedna karta ma możliwość przechowania wszystkich danych w jednej pamięci obrazu i obsługi sześciu monitorów bez potrzeby korzystania z synchronicznych kart” – dodał.

Szacowana cena sprzedaży ATI FirePro™V9800 to 3,499$, co stanowi dobrą proporcję ceny do jakości.

Cechy karty:
- Technologia ATI Eyefinity: Pierwsze rozwiązanie graficzne oferujące sześć niezależnych wejść do monitora w jednej karcie graficznej. Technologia ATI Eyefinity zapewnia rozbudowaną rozdzielczość pulpitu do 5760 x 2160 w zakresie poprawy efektywności pracy wielozadaniowej i usprawnieniu aplikacji wizualizacji.1
- 4GB pamięci GDDR5: Karta oferuje najlepszą w branży wydajność i niezrównaną jakość obrazu. Funkcja ta będzie szczególnie cenna dla odbiorców w sektorach korzystających z dużych zbiorów danych (przemysł medyczny, tworzenie animacji).
- Przełomowa wydajność: ATI FirePro V9800™ oferuje znaczący wzrost wydajności w stosunku do poprzedniej generacji produktów FirePro, w tym wzrost wydajności obliczeniowej procesora 1,25x oraz wzrost wydajności 2.27x jedno- i dwuprecyzyjnej. ATI FirePro V9800 jest zoptymalizowana do obliczeń strumieniowych z pełną obsługą instrukcji OpenCL ™, DirectCompute i DirectX ® 11.
- Prawdziwa wydajność: Partnerzy podzielili się z AMD swoimi doświadczeniami z ATI FirePro z V9800, zauważając, że karta może zapewnić lepsze wyniki w programowaniu 3D, animacji i kompozycji, realizacji wielkoformatowych wideo oraz działania na wielu monitorach typu high-definition. Obsługiwana przez 1600 procesorów strumieniowych – co jest największą liczbą dostępną w branży – ATI FirePro V9800 jest idealna dla aplikacji obliczeniowych lub graficznych.
- Stereo 3D i synchronizacja: Podobnie jak inne produkty z rodziny ATI FirePro, ATI FirePro V9800 oferuje kompleksową obsługę funkcji 3D stereo, wspieraną przez okulary stereoskopowe za pośrednictwem złącza 3-pin, zarówno biernych i auto-stereoskopowych ekranów i projektorów.

Źródło: Informacja prasowa

« Wróć do listy newsów

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy - dodaj pierwszy!

© TechWorks 2005-2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt: Ratyodesign