Przenośna maszyna dla graczy - MSI GX660/GX660R

Autor: Dział Prasowy, 19 sierpnia 2010 15:58:14
Najnowsze, wyjątkowo wydajne maszyny dla graczy- MSI GX660 oraz GX660R, wyposażono w technologię TDE oraz ultranowoczesny system dźwiękowy Dynaudio. Model GX660R wspiera również obsługę dwóch dysków twardych, zapewniając zwiększoną pojemność oraz maksymalną wydajność (dzięki architekturze RAID 0). Niezrównane właściwości multimedialne sprawiają, że notebooki z serii GX660 to urządzenia idealne dla najbardziej wymagających użytkowników.

Konstruktorzy MSI, raz jeszcze udowodnili, że tworzone przez nich produkty wykorzystują rozwiązania, które wyznaczają nowe trendy na rynku notebooków. Tak jest i tym razem. Notebooki GX660 i GX660R z pewnością wywołają spore zamieszanie w środowisku rasowych graczy. Pod oryginalnie wyglądającą obudową znajduje się potężna karta graficzna ATi Mobility Radeon HD 5870 (wyposażona w 1GB pamięci GDDR5 VRAM) oraz niezrównany system dźwiękowy Dynaudio. Model GX660R obsługuje dwa dyski twarde o pojemności 500 GB każdy, zestawione w macierz RAD 0, dzięki czemu przestrzeń dyskowa zwiększyła się do 1TB oraz podwoiła się prędkość odczytu danych. Oprócz tego, najnowsze notebooki z serii Gaming zostały wyposażone w potężny procesor z rodziny Core i7 oraz autorską technologię MSI TDE, dzięki której możliwe jest szybkie zwiększenie wydajności systemu. Urządzenia wspierają także inne, przydatne technologie, jak MSI Cooler Boost, pozwalający na zwiększenie wydajności chłodzenia lub umożliwiająca zarządzanie energią - MSI ECO.

Technologie przyszłości
Za sprawą autorskiej technologii MSI TDE, wydajność Twojego komputera może wzrosnąć aż o 83%! Jest to możliwe, gdyż TDE (Turbo Drive Engine) pozwala na podkręcenie procesora oraz zwiększenie częstotliwości pamięci, zwiększając jednocześnie moc obliczeniową systemu i podnosząc tym samym jego wydajność. MSI GX660 został wyposażony również w inne, przyjazne użytkownikowi rozwiązanie, takie jak technologia Cooler Boost. Można je w prosty sposób uruchomić za pomocą przycisków funkcyjnych znajdujących się w panelu ponad klawiaturą. Cooler Boost pozwala na zwiększenie szybkości obrotowej wentylatorów, dzięki czemu rośnie wydajność systemu chłodzenia, w momencie, gdy tego najbardziej potrzebujesz. Nawet podczas najbardziej ekstremalnych akcji rozgrywających się na monitorze, Twój notebook pozostanie chłodny.

Niespotykana jakość dźwięku
Notebooki z serii GX660 zostały wyposażone w system dźwiękowy, który powstał przy współpracy z renomowanym producentem systemów audio – firmą Dynaudio. W rezultacie, obalona została teoria, jakoby niemożliwe było uzyskanie imponującej jakości dźwięku w urządzeniach mobilnych. Dodatkowo, projekt systemu dźwiękowego został dopracowany nawet w najdrobniejszych detalach. Dowodem na to jest rozmieszczenie i budowa głośników, dopracowana architektura karty dźwiękowej czy zastosowanie najwyższej jakości materiałów, dla idealnie wiernego odtwarzania dźwięku w jak najczystszej postaci. Ponad 1200 godzin testów wszystkich możliwych częstotliwości zaowocowało systemem audio, które wprawi w zachwyt nawet najbardziej wymagającego użytkownika.

Zaawansowana specyfikacja dla jak najlepszych osiągów.
High-endowa karta graficzna: Notebooki z rodziny GX660 zostały wyposażone w najbardziej zaawansowaną kartę graficzną, jaką do tej pory zastosowano w urządzeniach mobilnych. Jest to ATI Mobility Radeon HD 5870 ( wyposażona w 1GB pamięci GDDR5 VRAM) aby zapewnić płynną i wyrazistą grafikę, odpowiadającą wymogom pasjonatów gier komputerowych. Karta graficzna notebooka wspiera obsługę bibliotek multimedialnych DirectX 11, zapewniając zdumiewające efekty 3D oraz zwiększając realizm wrażeń.

Trzy sloty pamięci DDR3: aby zapewnić graczom jak najlepsze osiągi, MSI GX660 został wyposażony w 3 sloty DDR3, aby umożliwić implementację do 12GB pamięci, zapewniając w ten sposób wydajność klasy serwerowej.

Obsługa portów USB 3.0: MSI GX660 został wyposażony w najnowszej generacji porty USB 3.0, które umożliwiają transfer danych z prędkością 5 GB/s, czyli ok. 10-cio krotnie szybciej niż w przypadku portu USB 2.0. USB 3.0 to nie tylko znacznie szybsze przesyłanie danych, lecz również o 80% więcej mocy, do zasilania baterii urządzeń peryferyjnych.

Niezwykle oryginalna prezencja
Obudowa notebooka GX660 prezentuje się niezwykle oryginalnie i rasowo, sprawiając, że urządzenie idealnie pasuje do pozostałych komputerów z serii Gaming. Błyszczące białe logo msi, znajduje się w samym centrum profilowanej w kształt trójzębu obudowy. Podświetlenie diodami LED, reagujące na dźwięk oraz ciekawa tekstura dodaje całości dynamizmu, sprawiając, że całość prezentuje się niezwykle efektownie. Obudowę wykonano w specjalnej technice nadruku, dzięki czemu jest ona odporna na przypadkowe zadrapania , dzięki czemu użytkownik będzie cieszył się idealną prezencją notebooka przez długi okres użytkowania.

Procesor

Intel Core i7

Chipset

Intel PM55

Karta graficzna

ATi Mobility Radeon HD 5870 z1GB  pamięci GDDR5 VRAM

Pamięć

8/6 GB pamięci (opcja) DDRIII 1066/1333 MHz x3 SODIMM slot

Wyświetlacz LCD

15.6” HD / Full HD, podświetlenie diodami LED

Dysk twardy

500GB SATA x 2

Czytnik kart

4-w-1 (XD/SD/MMC/memory stick)

Porty wejścia/wyjścia

HDMI, D-sub, USB 2.0*2, USB 3.0 *2, e-SATA, mic-in, headphone out, RJ-45

Bateria

9-cio ogniwowa

Sieć bezprzewodowa

Intel 802.11 b/g/n, Bluetooth V2.1+EDR

Kamera internetowa

wbudowana, w rozdzielczości HD

Dźwięk

2, wysokiej jakości głośniki + subwoofer

Wymiary

396mm (dł) x 269 mm (szer) x 55 mm (wys)

Waga

3.5 kg

Dodatkowe

Technologie: MSI TDE, MSI Cooler Boost, Dynaudio, DTS Surround Sensation UltraPC, ECO Engine, Dynamiczne podświetlanie obudowy diodami LED, trójwymiarowy kształt obudowy


Źródło: Informacja prasowa

« Wróć do listy newsów

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy - dodaj pierwszy!

© TechWorks 2005-2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt: Ratyodesign

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0