Kompaktowy Lumix z potężnym 24- krotnym zoomem

Autor: Miłosz Niewiadomski, 21 lipca 2010 20:54:02

Panasonic z przyjemnością przedstawia nowy 14,1-megapikselowy aparat Lumix DMC-FZ45 z popularnej serii FZ, który łączy potężny, 24-krotny zoom i opcje kreatywne, w tym możliwość ręcznych ustawień, niezwykle cenioną przez bardziej zaawansowanych fotografów.

 

Nowo opracowany obiektyw LEICA DC VARIO-ELMARIT w aparacie DMC-FZ45 zwiększa zakres długości ogniskowej z 27 do 25 mm przy ustawieniu szerokokątnym, a maksymalne przybliżenie z 18x do 24x, przez co aparat jest jeszcze bardziej wszechstronny, niż model DMC-FZ35. Nowy procesor obrazu Venus Engine HD II zapewnia wysoką jakość obrazu zarówno podczas fotografowania, jak i nagrywania filmów HD. Najszybszy w branży autofokus i krótki czas rozruchu gwarantują błyskawiczną reakcję aparatu FZ45, pozwalając wykorzystać nawet najbardziej ulotną okazję do zrobienia zdjęcia. Ręczne sterowanie aparatem F45 jest jeszcze łatwiejsze za sprawą nowego pokrętła wyboru opcji. Przycisk ustawiania ostrości pozwala szybko wyregulować aparat zgodnie z warunkami fotografowania. Użytkownik może wyrazić swoje intencje nie tylko podczas fotografowania, ale również kręcenia filmów, wykorzystując szereg opcji, w tym tryby Creative Movie oraz My Color.

 

Tryb iA, który jest charakterystyczną cechą aparatów LUMIX obejmuje optyczny stabilizator obrazu oferujący dwukrotnie skuteczniejsze tłumienie drgań w porównaniu z innymi konwencjonalnymi systemami stabilizacji. Drżenie ręki, które występuje podczas naciskania spustu migawki albo podczas robienia zdjęć nocnych z długim czasem otwarcia migawki, jest efektywnie kompensowane przez POWER O.I.S., zapewniając nieporuszone zdjęcia nawet w dużych zbliżeniach. Co ciekawe tryb iA jest dostępny również w trybie filmowania. Automatycznie wybiera najodpowiedniejszy tryb tematyczny i pomaga skorygować problemy z drżeniem ręki, ostrością i jasnością, tym samym pozwalając na rejestrowanie doskonałych zdjęć i filmów.

 

Aparat wyposażono w duży 3 calowy, inteligentny ekran LCD o rozdzielczości 230 000 punktów. Dzięki temu zapewnia on dobrą widoczność zarówno podczas fotografowania, jak i odtwarzania. Pomimo wyjątkowej wydajności model DMC-FZ45 cechuje się niezwykle długim czasem pracy na zasilaniu bateryjnym i pozwala zrobić nawet 580 zdjęć po jednym naładowaniu baterii. Kolejną zaletą DMC-FZ45 jest bardzo krótki czas reakcji oraz duży zakres ogniskowych, od ultraszerokiego kąta 25 mm do teleobiektywowego zoomu 24x. Jest to jedyny taki aparat kompaktowy każdego takimi funkcjami, który każdego pewnością usatysfakcjonuje każdego fotografa, niezależnie od poziomu jego profesjonalizmu.

 

 

 

Źródło: Informacja prasowa

« Wróć do listy newsów

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy - dodaj pierwszy!

© TechWorks 2005-2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt: Ratyodesign

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0