Z komputera na ekran telewizora w jakości HD

Autor: Dział Prasowy, 14 lipca 2010 23:06:01
W sprzedaży dostępny jest już pierwszy na świecie konwerter wysokiej rozdzielczości USB - HDMI / VGA. Grand HD Cinema Pro w prosty sposób umożliwia odtwarzanie na ekranie telewizora plików multimedialnych w wysokiej rozdzielczości np. filmów przechowywanych na dysku komputera.

Użytkowanie konwertera jest niezwykle proste. Wystarczy połączyć urządzenie z komputerem za pomocą przewodu USB, a następnie podłączyć konwerter do monitora, telewizora lub zestawu kina domowego za pomocą kabla HDMI lub VGA. W ten sposób można np. odtwarzać na dużym ekranie filmy zgromadzone na dysku komputera, ciesząc się obrazem wysokiej jakości (w rozdzielczości do 1080px). Dzięki zastosowaniu kilku konwerterów można podłączyć do jednego komputera nawet 6 monitorów i wyświetlać obrazy na wielu ekranach w 4 trybach: tryb Distinct - na każdym ekranie wyświetlany jest inny obraz, tryb Extended - jeden obraz wyświetlany jest na rozszerzonym ekranie złożonym z połączonych monitorów, tryb Mirror - jeden obraz wyświetlany jest na wielu monitorach, oraz tryb mieszany. Grand HD Cinema Pro może służyć także jako koncentrator USB (obsługuje dwa porty USB 2.0).

Konwerter objęty jest 2-letnią gwarancją producenta i jest dostępny u partnerów handlowych Konsorcjum FEN – dystrybutora Grandtec Electronic w Polsce. Cena urządzenia wynosi 369 zł brutto.

Źródło:
Informacja prasowa

« Wróć do listy newsów

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy - dodaj pierwszy!

© TechWorks 2005-2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt: Ratyodesign

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0