Telewizory Sony BRAVIA HX800 - przepustka do nowego wymiaru

Autor: Dział Prasowy, 01 lipca 2010 19:48:09
Święto futbolu prawie za nami i niedługo zamilkną wuwuzele, jednak nowe telewizory Sony BRAVIA z serii HX800 pozwolą nam dalej przeżywać rozgrywki sportowe oraz przygody bohaterów filmów i gier - w zupełnie innym wymiarze.

Wyposażone
w technologię 3D modele Sony BRAVIA HX800 są już w sprzedaży. Obok wspaniałej jakości obrazu w trójwymiarze wyróżnia je rozdzielczość Full HD, wyjątkowe wzornictwo, zaawansowane technologie oraz najwyższej jakości podzespoły.

Telewizor Sony BRAVIA HX800 to wspaniałe uzupełnienie stylowych wnętrz. Smukły, pięknie wyprofilowany kształt oraz specjalna, zmniejszająca odbicie światła w jasnych pomieszczeniach konstrukcja ekranu sprawiają, że telewizor nawet po wyłączeniu prezentuje się wyjątkowo. Najnowszy model Sony wyświetla obrazy w formacie Full HD 1920x1080 pikseli, a zastosowanie w nim BRAVIA ENGINE 3 zapewnia imponującą szczegółowość, optymalny kontrast i wspaniałe odwzorowanie barw. Dzięki czujnikowi oświetlenia obraz dostosowuje się do warunków panujących w naszym salonie, przez co wrażenia z oglądania filmu czy serialu będą jeszcze bardziej intensywne.

Sztuka 3D według Sony
Kinowe hity, przeglądane na dużym ekranie zdjęcia z wakacji... teraz możesz je oglądać w trójwymiarze na własnej kanapie. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu Sony przy projektach 3D, między innymi w ramach produkcji realizowanych przez studio Sony Pictures Digital Productions, wprowadzone na rynek telewizory Sony BRAVIA HX800 oferują możliwość oglądania obrazu 3D w najwyższej dostępnej obecnie jakości. Wszystko to przy wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii: podświetlenia Dynamic Edge LED z lokalnym wygaszaniem oraz opracowanego przez Sony Motionflow 200Hz PRO z funkcją Image Blur Reduction (wyostrzania obrazu) – dzięki któremu nawet najbardziej dynamiczny i pełen szczegółów obraz pozostaje płynny.

Zestaw swój zestaw
Aby cieszyć się coraz bogatszą kolekcją filmów 3D, korzystać z oferty stacji telewizyjnych oraz konwertować obraz 2D na 3D wystarczy, że do telewizora Sony BRAVIA serii HX800 podłączymy oddzielny nadajnik i aktywne okulary (Active Shutter).

Aktywne okulary TDG-BR100B zostały stworzone z myślą o komforcie użytkownika - wyposażono je w elastyczne zauszniki oraz regulowane noski. Wyjątkowa żywotność baterii (do 100 godzin) umożliwia obejrzenie w trójwymiarze do 50 pełnometrażowych filmów. Firma Sony przygotowała także aktywne okulary w mniejszym rozmiarze oraz w dwóch wersjach kolorystycznych – różowej i niebieskiej.

Aktywne okulary z soczewkami ciekłokrystalicznymi odbierają sygnał z telewizora za pośrednictwem nadajnika synchronizacji 3D i na ułamek sekundy wyłączają jedną z soczewek, tak aby w danej chwili tylko jedno oko oglądało obraz w jakości Full HD. Przepuszczając światło dzienne, okular zamykany jest tylko na sygnał wychodzący bezpośrednio z telewizora, co istotnie wpływa na komfort oglądania. W efekcie powstaje realistyczne wrażenie głębi. Współpraca odbiornika z okularami Sony chronią oczy przed nieprzyjemnym migotaniem odtwarzanego obrazu.

Do prawidłowego działania okularów 3D niezbędny jest nadajnik podczerwieni TMR-BR100 podłączany za pomocą łącza USB bezpośrednio do telewizora. Prosty, smukły i niewielki nadajnik umieszczony przy telewizorze Sony BRAVIA HX800 będzie jego stylowym dopełnieniem.

Orientacyjne wartości:
- Telewizor 40’’(102 cm), Sony BRAVIA serii HX800 ok. 7 000 PLN
- Aktywne okulary Active Shutter TDG-BR100B – ok. 450 PLN
- Nadajnik podczerwieni TMR-BR100 – ok. 220 PLN

Przykładowe zestawy promocyjne przygotowane przez sklepy Sony Centre/sony.pl/

Zestaw1

Telewizor
KDL-40HX800

Konsola PSX3

Nadajnik
TMR-BR100

Okulary 3D TDR-BR100

8 000 PLN

Zestaw2

Telewizor
KDL-40HX800

 

Nadajnik
TMR-BR100

Okulary 3D TDR-BR100

7000 PLN

Zestaw3

Telewizor
KDL-40HX800

Odtwarzacz Blu-ray BDP-S470

Nadajnik
TMR-BR100

Okulary 3D TDR-BR100

7800 PLN


 

Źródło: Informacja prasowa

« Wróć do listy newsów

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy - dodaj pierwszy!

© TechWorks 2005-2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt: Ratyodesign