Nowy netbook Acer Aspire One D260

Autor: Dział Prasowy, 14 czerwca 2010 20:31:01
Acer Aspire One D260 robi wrażenie pod każdym względem. Bardzo cienka i lekka konstrukcja, nawet 8 godzin pracy na baterii, optymalna wydajność, pełne wyposażenie komunikacyjne oraz nowy, świeży wygląd – połączenie wszystkich tych cech sprawia, że jest Acer Aspire One D260 urządzeniem idealnym do codziennego użytkowania.

Pierwszym elementem, który rzuca się w oczy jest pokrywa z chromowanym logo Aspire One. Podpórka na dłonie oraz tylny lustrzany pasek są ozdobione tym samym, atrakcyjnym wzorem dzięki czemu netbook wspaniale prezentuje się również po otwarciu pokrywy. Spośród czterech wersji w modnych kolorach – czarnym, fioletowym, różowym oraz ciemnoszarym - można wybrać tą, która najlepiej odzwierciedla indywidualny styl oraz osobowość użytkownika.

Dzięki energooszczędnym technologiom oraz przyjaznym dla środowiska procesom produkcyjnym, nowy netbook jest ekologiczny pod każdym względem. Zgodność z dyrektywami RoHS i WEEE oznacza, że podczas produkcji stosuje się mniej szkodliwych substancji. Ponadto, akumulator wystarczający na cały dzień pracy, zasilacz sieciowy Acer MiniGo, ekran z podświetleniem LED oraz energooszczędny procesor gwarantują spełnienie wymagań Energy Star®, a zminimalizowane zużycie materiałów, modułowa konstrukcja i zmniejszone opakowanie pozwalają na efektywny recykling.

8-godzinny czas pracy na baterii oznacza, że można w pełni cieszyć się mobilnym Internetem oraz praktycznie bez ograniczeń korzystać z poczty elektronicznej i czata, pisać i czytać blogi oraz przeglądać strony WWW. Netbook Aspire One D260 jest oferowany wraz z innowacyjnym zasilaczem Acer MiniGo, który jest podłączany bezpośrednio do gniazdka sieciowego, jest lżejszy od typowych zasilaczy o 34% oraz skraca czas ładowania akumulatora o 1/3. Ponadto, opcjonalnie jest dostępny wraz z zestawem wymiennych przejściówek do gniazdek elektrycznych, dzięki którym w każdym zakątku Ziemi użytkownik zawsze ma odpowiednią wtyczkę.

Bardzo cienki (tylko 24 mm) i lekki – 1,25 kg z akumulatorem 6-oogniowym – netbook Aspire One D260 jest wyposażony w wyświetlacz Acer CrystalBrite™ o przekątnej 10,1’’, rozdzielczości 1024 x 600 pikseli (WSVGA) i formacie 16:9. Ponadto, panel LCD jest podświetlany diodami LED, dzięki czemu zużywa o 22,2% mniej energii niż standardowe wyświetlacze netbooków.Bardzo czuła klawiatura, tylko o 7% mniejsza od standardowej, ma większe przyciski pozwalające na komfortowe pisanie, podczas gdy szerszy touchpad typu multi-gesture idealnie nadaje się do przewijanie dokumentów, obracania i powiększania zdjęć, a także do przełączania stron internetowych.

Aspire One D260 został zaprojektowany z myślą o utrzymywaniu stałej łączności, dlatego jest wyposażony w liczne interfejsy komunikacyjne. Z Internetem można łączyć się przy użyciu bezprzewodowej karty Wi-Fi CERTIFIED™. W netbooku zastosowano też antenę z technologią Acer SignalUp™ poprawiającą jakość nadawanego oraz odbieranego sygnału oraz technologię Acer InviLink™ Nplify™ ułatwiająca jednoczesne przesyłanie kilku dużych plików. Wbudowany cyfrowy mikrofon oraz kamera internetowa Acer CrystalEye, zoptymalizowana do pracy przy słabym oświetleniu, pozwalają na uczestniczenie w wideo-czatach lub wideo-konferencjach, a także na wykonywanie zdjęć.

Netbook Aspire One D260 jest wyposażony w nowy procesor Intel® Atom™ N455/N450, chipset Mobile Intel® NM10 Express i może współpracować z 2 GB pamięci DDR3 . Układ Intel® GMA 3150 (Graphics Media Accelerator 3150) z 64 MB wydzielonej pamięci wideo, obsługujący Microsoft® DirectX® 9 gwarantuje wspaniałą wydajność grafiki. Pomimo kompaktowych wymiarów, w netbooku mieści się wewnętrzny dysk twardy o pojemności do 250 GB, a także zintegrowany, wielofunkcyjny czytnik kart pamięci, który pozwala na wygodne przenoszenie plików.

Piękny wygląd oraz wydajne wyposażenie sprawiają, że Aspire One D260 zapewnia idealną równowagę między stylem a funkcjonalnością. Lekka i cienka konstrukcja czyni z netbooka urządzenie, które zawsze chce się mieć przy sobie.

Przykładowe konfiguracje:

Aspire One D260 - 10.1" LED LCD (1024x600), Intel® Atom™ N455 (1.66GHz, 512KB cache), 1GB DDR3, 160B HDD, Windows 7® Starter 32-bit, cena 1 360 zł brutto

Aspire One D260 - 10.1" LED LCD (1024x600), Intel® Atom™ N455 (1.66GHz, 512KB cache), 1GB DDR3, 250GB HDD, Windows 7® Starter 32-bit, cena 1 379 zł brutto

Źródło: Informacja prasowa

« Wróć do listy newsów

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy - dodaj pierwszy!

© TechWorks 2005-2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt: Ratyodesign