Pierwszy odtwarzacz multimediów HD firmy TRANSCEND

Autor: Piotr Szabla, 28 maja 2010 17:47:42

TRANSCEND przedstawia pierwszy w ofercie odtwarzacz HD – DMP10. Obsługując wszystkie popularne formaty plików i posiadając wysokiej rozdzielczości cyfrowe wyjście audio/wideo, odtwarza multimedia w jakości Full HD 1080p na odbiorniku TV.

Coraz częściej entuzjaści multimedialnej rozrywki przenoszą swoje kolekcje z półek wypełnionych płytami CD i DVD na dysk swojego peceta lub laptopa. Takie rozwiązanie ma jednak jedną wadę –użytkownicy są najczęściej ograniczeni do oglądania filmów na małym ekranie komputera czy słuchania muzyki płynącej z laptopowych głośników o małej mocy. Odtwarzacz multimediów HD firmy TRANSCEND pomaga rozwiązać ten problem, mogąc odtwarzać pliki bezpośrednio z nośnika USB na znajdującym się w salonie dużym ekranie telewizora i zaoszczędzić w ten sposób wysiłków związanych z wypalaniem płyt do odtwarzacza DVD lub podłączaniem komputera do odbiornika TV.

DMP10 został stworzony do obsługi plików audio i wideo w jakości HD, posiadając wyjścia HDMI 1.3 oraz S/PDIF. Urządzenie obsługuje dekodowanie audio DTS i Dolby Digital oraz wideo Full HD 1920x1080p H.264/AVC i VC-1.

DMP10 został wyposażony w dwa porty USB 2.0. Odtwarza wszystkie popularne formaty audio, wideo, plików tekstowych i obrazów. Może także wyświetlać zdjęcia w trybie slideshow z muzyką w tle. Dzięki intuicyjnemu menu oraz dołączonemu pilotowi obsługa urządzenia jest prosta i wygodna. Czarna błyszcząca obudowa czyni odtwarzacz stylowym elementem domowego centrum rozrywki.

Specyfikacja:

Model

Odtwarzacz multimediów HD DMP10

Wymiary [mm]

 

146x35x122

Proporcje wyświetlanego obrazu

 

4:3/ 16:9/ Letterbox

Ilość portów USB 2.0

 

2

Wyjścia audio

HDMI / Optical / Stereo

Wyjścia wideo

HDMI/ Composite

Odtwarzane rozdzielczości

NTSC, PAL, 480p, 576p, 720p, 1080i, 1080p

Obsługiwane formaty wideo

H.264, VC-1, RMVB, MPEG1, MPEG2, MPEG4, DivX, XviD, WMV9, MJPEG, FLV, AVI, MKV, M2TS

Obsługiwane formaty audio

MP3, WMA, AAC, OGG Vorbis, RA, FLAC, WAV, LPCM(*2), Dolby Digital(*2), DTS(*2)

Obsługiwane formaty plików tekstowych

SRT, SUB, IDX+SUB, SMI, ASS, SSA

Obsługiwane formaty obrazów

JPEG, BMP, PNG, GIF, TIFF

Inne

- pilot

- odtwarzanie zdjęć w trybie slideshow z muzyką w tle

 

 

Gwarancja i cena:
Przewidywana cena odtwarzacza multimediów HD DMP10 wynosi 320 zł brutto. Urządzenie jest objęte dwuletnią gwarancją producenta.

Źródło: Informacja prasowa

« Wróć do listy newsów

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy - dodaj pierwszy!

© TechWorks 2005-2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt: Ratyodesign