MSI R5770 Hawk z 7+1-fazowym zasilaniem

Autor: Piotr Szabla, 18 lutego 2010 11:46:40
Renomowany producent kart graficznych, płyt głównych oraz notebooków, firma MSI, rozpoczęła sprzedaż kart graficznych R5770 Hawk, które oferują graczom znakomitą wydajność w świetnej cenie. Karty z rodziny Hawk wykorzystują autorski system zasilania (PWM) zapewniając maksymalną stabilność pracy podczas overclockingu. Dodatkowo są one wyposażone w system chłodzenia Twin Frozr II oraz komponenty klasy wojskowej, które to wyznaczają nowe standardy w tej klasie kart graficznych. R5770 Hawk oferuje osiągi i jakość wykonania, którymi wyróżniały się dotąd tylko jedynie produkty z najwyższej półki, takie jak karty graficzne MSI z rodziny Lightning.

Unikalny 7+1-fazowy system zasilania
W porównaniu do 4+1-fazowego zasilania referencyjnych kart ATI Radeon HD5770, MSI R5770 Hawk jest w stanie dostarczyć więcej energii do chipsetu graficznego i pamięci. Dzięki temu potencjał overclockingu kart MSI R5770 Hawk jest wyższy o 20%.

Autorski design zoptymalizowany do współpracy z aplikacją MSI Afterburner
Oprócz znacznie ulepszonej architektury, karta R5770 Hawk jest wyposażona w najlepsze narzędzie OC na rynku, aplikację MSI Afterburner. Poza standardową regulacją częstotliwości rdzenia oraz zegara pamięci, Afterburner oferuje również możliwość zmiany napięcia zasilającego procesor karty graficznej. MSI R5770 Hawk posiada złącza do podłączenie multimetru, dzięki któremu można zmierzyć napięcia chipsetu i pamięci bez konieczności modyfikacji sprzętowych.

Zaawansowany system chłodzenia Twin Frozr II
Aby jak najefektywniej rozpraszać ciepło, na karcie graficznej MSI R5770 Hawk zastosowano system chłodzenia Twin Frozr II. Składa się on z 3 rurek cieplnych, które niezawodnie odprowadzają ciepło, utrzymując optymalną temperaturę całego układu. Niezależne testy wykazały, że system chłodzenia Twin Frozr II zapewnia temperaturę o 13℃ niższą, niż w przypadku zastosowania referencyjnego systemu chłodzenia.Komponenty klasy wojskowej kluczem do stabilności
Karta MSI R5770 Hawk jest wyposażona w komponenty klasy wojskowej, wykorzystywane wcześniej w kartach z rodziny Lightning. Należą do nich kondensatory Hi-c w sekcji zasilania GPU, kondensatory polimerowe zapewniające dłuższą żywotność karty oraz lite cewki, które nie „piszczą” w czasie pracy pod obciążeniem.

Nazwa marketingowa

MSI R5770 Hawk

Chipset

ATI Radeon HD 5770

Proces technologiczny

40nm

Ilość procesorów strumieniowych

800

Częstotliwość rdzenia

875 MHz

Częstotliwość pamięci

4800 MHz

Wielkość i rodzaj pamięci

1 GB GDDR5

Magistrala pamięci

128-bits

Komponenty klasy wojskowej

Cyfrowe wyjścia wideo

DisplayPort / HDMI / DVI-I

Oprogramowanie

Afterburner

DirectX

11

OpenGL

3.2

OpenCL

1.0

ATI Eyefinity

ATI Powerplay

CrossFireX

√ (Dual)

AVIVO HD

TDP

120W

Wymiary karty

(208 x 111 x 35) mmŹródło: Informacja prasowa

« Wróć do listy newsów

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy - dodaj pierwszy!

© TechWorks 2005-2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt: Ratyodesign

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0