Verbatim SSD Secure ExpressCard z 256-bitowym szyfrowaniem

Autor: Piotr Szabla, 08 lutego 2010 20:28:08

W ostatnim czasie wzrosło zapotrzebowanie na mobilne rozwiązania w zakresie przechowywania danych, które spełniałyby wysokie standardy bezpieczeństwa. Nowatorska karta Verbatim SSD Secure ExpressCard dysponuje 256-bitowym szyfrowaniem sprzętowym premium AES, które gwarantuje maksymalne bezpieczeństwo przechowywanych danych. Szyfrowanie sprzętowe w połączeniu z obowiązkowym hasłem użytkownika stanowią zabezpieczenie przed odczytaniem danych przez niepowołane osoby. 10 krotne wprowadzenie nieprawidłowego hasła spowoduje dodatkowo automatyczne sformatowanie napędu i usunięcie wszystkich danych. Inną nową funkcją jest przydzielanie haseł gości, które umożliwiają dostęp do części lub do całości danych przechowywanych na urządzeniu.

Konstrukcja napędu Solid-State Drive sprawia, że jest on bardzo wytrzymały, odporny na wstrząsy
i wibracje. Dzięki tym cechom urządzenie idealnie nadaje się jako przenośny napęd do przechowywania dużych ilości danych. Dodatkową zaletą technologii SSD jest niskie zużycie energii, umożliwiające znacznie dłuższą pracę komputerów przenośnych na zasilaniu z baterii. Zgodność urządzenia z trybem „plug and play” sprawia, że karta SSD Secure ExpressCard jest zawsze gotowa do użycia natychmiast po podłączeniu do komputera, a wcześniejsze instalowanie oprogramowania lub nadawanie uprawnień administratora nie jest konieczne. Karta ExpressCard może także służyć do trwałej rozbudowy przestrzeni dyskowej w komputerach przenośnych, ponieważ w całości mieści się w wewnętrznym gnieździe ExpressCard.

„W ostatnich miesiącach zaobserwowaliśmy znaczny rozwój rynku napędów SSD. Verbatim postanowiła wykorzystać tę szansę i rozbudować linię swoich produktów SSD ExpressCard poprzez wprowadzenie modelu wykorzystującego szyfrowanie sprzętowe: SSD Secure ExpressCard. Naszym celem jest odpowiedź na szybko rosnące zapotrzebowanie na bezpieczne i mobilne rozwiązania w zakresie przechowywania danych poprzez wprowadzanie na rynek innowacyjnych produktów z wbudowanymi funkcjami bezpieczeństwa” – wyjaśnia Hans-Christoph Kaiser, Dyrektor ds. rozwoju biznesowego firmy Verbatim na region Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki.

Karta SSD Secure ExpressCard firmy Verbatim mieści się w całości w komputerowym gnieździe kart PCI ExpressCard, w które wyposażona jest większość nowoczesnych laptopów. Karty są zgodne z systemami Windows XP i Vista. W sprzedaży dostępne są modele o pojemności 32 GB i 16 GB.


Zdjęcia produktu:
http://newsletter.komm-passion.de/newsletter/verbatim/SSDsecure_range.jpg
http://newsletter.komm-passion.de/newsletter/verbatim/SSDsecure32GB.jpg
http://newsletter.komm-passion.de/newsletter/verbatim/SSDsecure16GB.jpg
http://newsletter.komm-passion.de/newsletter/verbatim/SSDsecure_package32GB.jpg
http://newsletter.komm-passion.de/newsletter/verbatim/SSDsecure_package16GB.jpg

Źródło: Informacja prasowa

« Wróć do listy newsów

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy - dodaj pierwszy!

© TechWorks 2005-2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt: Ratyodesign

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0