Premiera klawiatury Microsoft SideWinder X4

Autor: Piotr Szabla, 03 lutego 2010 19:38:25
Największym marzeniem graczy na całym świecie jest idealny kontroler, który spełni ich oczekiwania podczas rozgrywek komputerowych. Odpowiedzią działu sprzętowego firmy Microsoft jest klawiatura SideWinder X4 Keyboard, wykorzystująca zaawansowaną technologię anti-ghosting. Opracowane przez Applied Sciences Group nowatorskie rozwiązanie umożliwia graczom stosowanie niezwykle rozbudowanych kombinacji klawiszy, a tym samym perfekcyjne kontrolowanie przebiegu gry. Nowa klawiatura oferuje dodatkowo szereg wygodnych dla graczy funkcji, takich jak programowanie poleceń makro, zmiany profilu i trybu w grze oraz regulację podświetlenia klawiszy.

Zespół badawczo-rozwojowy Applied Sciences Group, wchodzący w skład Microsoft Entertainment & Devices Division Microsoft Hardware, Microsoft Surface and Xbox 360, opracował technologię "anti-ghosting" głównie z myślą o graczach. To zaawansowane rozwiązanie pozwala graczom komputerowym na stosowanie kombinacji aż do 26 jednocześnie wciśniętych klawiszy! Jest to możliwe dzięki niezależnemu i precyzyjnemu kontrolowaniu każdego z przycisków przez elektronikę klawiatury, bez względu na to, ile z nich naciskamy w danym momencie.

Klawiatura SideWinder X4 góruje nad innymi konstrukcjami, pozwalając użytkownikom na wykonywanie rozbudowanych kombinacji poleceń i osiągnięcie pełnej przewagi nad rywalami."Naszym głównym zadaniem jest tworzenie i udostępnienie nowatorskich możliwości interakcji (współpracy) z komputerem" - powiedział Steven Bathiche, menadżer ds. badań w Applied Sciences Group firmy Microsoft. "Zdajemy sobie sprawę, że istotnym problemem dla graczy jest ograniczenie możliwości programowania klawiatury. Naszym zadaniem było wyeliminowanie tego problemu i podniesienie skuteczności graczy. Udało nam się tego dokonać dzięki zastosowaniu technologii anti-ghosting w klawiaturze SideWinder X4 Keyboard."

Zaawansowane funkcje precyzyjnej klawiatury dla graczy
Klawiatura SideWinder X4 oferuje szereg rozwiązań pozwalających wygodnie uczestniczyć w grze komputerowej. Jednym z nich jest funkcja "Macro recording", umożliwiająca zaprogramowanie i przypisanie pod jednym klawiszem całych sekwencji poleceń wykonywanych podczas gry. Gracz posiada też możliwość automatycznego powtarzania makropoleceń. Dodatkowo zmiana trybu pracy i profilu gry w łatwy sposób dostosowuje klawiaturę do wymagań oraz potrzeb gracza. Możliwość indywidualnego doboru poziomu podświetlenia klawiatury zwiększa komfort użytkowania.

Cena i dostępność
Klawiatura SideWinder X4 będzie dostępna na rynku w marcu 2010 w orientacyjnej cenie 199zł.

Klawiatura The SideWinder X4 jest objęta 3-letnią ograniczoną gwarancją międzynarodową. Więcej informacji o tym i innych produktach Microsoft Hardware na stronie: http://www.microsoft.com/hardware.

Źródło: Informacja prasowa

« Wróć do listy newsów

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy - dodaj pierwszy!

© TechWorks 2005-2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt: Ratyodesign