Aspire One 532: nowy rodzaj netbooka

Autor: Piotr Szabla, 02 lutego 2010 10:27:34
Acer Aspire 532 wyznacza początek nowej ery w dziedzinie netbooków. Procesor nowej generacji do notebooków, 10-godzinny czas pracy na baterii, wbudowane łącze Wi-Fi®, podświetlenie LED oraz opcjonalny modem 3G sprawiają, że Acer Aspire One 532 łączy wspaniałą wydajność z bardzo kompaktową konstrukcją.

Sercem netbooka Aspire One 532 jest nowy procesor Intel Atom™ N450, ze zintegrowanym układem graficznym oraz kontrolerem pamięci. Dzięki temu, zmniejszył się pobór mocy oraz wydłużył się czas pracy na baterii, wydajność grafiki zwiększa się nawet o 30%, natomiast wydajność procesora i systemu wzrasta nawet o 15%.

Teraz można korzystać z poczty elektronicznej, czatu, blogów oraz przeglądać strony www, tak długo, jak to jest potrzebne. Aspire One 532 ułatwia wielozadaniową pracę z aplikacjami internetowymi, a raz naładowany akumulator pozwala cieszyć się bezprzewodową swobodą nawet przez 10 godzin. Wszystkie rozwiązania zastosowane w tym netbooku idealnie pasują do potrzeb prawdziwego globtrotera. Innowacyjny zasilacz sieciowy, podłączany bezpośrednio do gniazdka sieciowego, jest lżejszy od typowych zasilaczy, skraca czas ładowania akumulatora o 1/3 oraz jest wyposażony w zestaw wymiennych przejściówek do gniazdek elektrycznych. Dzięki temu, w każdym zakątku Ziemi użytkownik zawsze ma odpowiednią wtyczkę.

Chociaż netbook Aspire One 532 jest lekki i ma wielkość porównywalną z małą teczką, zapewnia wydajność potrzebną do efektywnej pracy. Ma mniej niż 25 mm grubości, waży nieco ponad 1 kg, Bardzo czuła klawiatura jest tylko o 7% mniejsza od standardowej i zapewnia większy komfort pisania. Ponadto, poszerzony touchpad typu multi-gesture o antypoślizgowej teksturze umożliwia precyzyjne sterowanie i jest przyjemny w dotyku. Umożliwia on wygodne przewijanie dokumentów, obracanie i powiększanie zdjęć, a także przełączanie stron internetowych.

Netbook Aspire One 532 jest wyposażony w nowy procesor Intel® Atom™ N450, chipset Mobile Intel® NM10 Express i może współpracować z 2 GB pamięci DDR2. Pomimo kompaktowych wymiarów, w netbooku Aspire One 532 mieści się wewnętrzny dysk twardy o pojemności do 250 GB, a także zintegrowany, wielofunkcyjny czytnik kart pamięci, który pozwala na wygodne przenoszenie plików.

Netbook jest bardzo energooszczędny, uzyskał certyfikat zgodności z normą Energy Star® v5.0, a także spełnia wymagania Dyrektyw Europejskich RoHS i WEEE, dotyczących stosowania niebezpiecznych substancji oraz utylizacji sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Oprócz tego, w netbooku zastosowano podświetlenie LED, które nie zawiera rtęci.Mały ciężar, poręczny kształt netbooka Aspire One 532 oraz bogate wyposażenie komunikacyjne sprawiają, że jest idealnym towarzyszem podróży. Wyświetlacz Acer CrystalBrite™ o przekątnej 10,1 cala, rozdzielczości WSVGA 1024 x 600 pikseli i formacie 16:9 idealnie nadaje się do korzystania z czatu, przeglądania stron internetowych oraz wyświetlania filmów przesyłanych strumieniowo. Ponadto, panel LCD jest podświetlany diodami LED, dzięki czemu zużywa o 22,2% mniej energii niż standardowe wyświetlacze netbooków.

W górnej krawędzi ramki wyświetlacza umieszczono cyfrowy mikrofon oraz kamerę internetową Acer CrystalEye, zoptymalizowaną do pracy przy słabym oświetleniu. Kamera ta jest jak małe okno na świat, ponieważ pozwala na utrzymywanie kontaktów ze znajomymi i rodziną poprzez strumieniowe przesyłanie obrazu, uczestniczenie w wideo-czatach i wideo-konferencjach.

Mały i wydajny netbook Aspire One 532 zapewnia łączność z całym światem. Jest wyposażony w bezprzewodowe łącze WiFi oraz przewodową kartę Fast Ethernet. Z myślą o zagwarantowaniu pełnej łączności w czasie podróży, wybrane modele są wyposażone we wbudowany moduł 3G oraz interfejs Bluetooth®. Rezultat jest zawsze taki sam: natychmiastowe nawiązanie łączności, którą można utrzymywać tak długo, jak to jest potrzebne.

Przykładowe konfiguracje wraz z cenami:

Aspire One 532h - 10.1" LED LCD (1024x600), Intel® Atom™ N450 (1.66GHz, 512KB cache), 1GB RAM, 250GB HDD, kamera 0.3M LDV, Windows 7® Starter 32-bit, cena 1 199 zł z VAT

Aspire One 532h - 10.1" LED LCD (1024x600), Intel® Atom™ N450 (1.66GHz, 512KB cache), 1GB RAM, 250GB HDD, Bluetooth, kamera0,3 DV, Windows 7® Starter 32-bit, cena 1 225 zł z VAT

Źródło:
Informacja prasowa

« Wróć do listy newsów

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy - dodaj pierwszy!

© TechWorks 2005-2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt: Ratyodesign