Łamigłówki rzeźbione w kamieniu

Autor: Piotr Szabla, 23 stycznia 2010 09:34:51
Picross 3D stanowi nie lada wyzwanie dla szarych komórek! Od wszystkich szaradzistów wśród fanów Nintendo wymaga bowiem trójwymiarowej wyobraźni, logicznego i szybkiego myślenia. Nowa gra puzle liczbowe Nintendo bazuje na swym popularnym poprzedniku Picross DS, przenosząc jednakże zasady tej gry w trzeci wymiar. O ile do tej pory celem zabawy było odsłonienie dwuwymiarowego obrazka drogą logicznej kombinacji, w Picross 3D gracze stoją przed wyzwaniem wyrzeźbienia trzy wymiarowych figur z bryły kostek.

W porównaniu do Picross DS, Picross 3D cechuje zdecydowanie mniejsza ilość zasad i reguł gry. Gracz musi jedynie myśleć w sposób logiczny. Dodatkowo w trakcie gry uzyskuje dostęp do nowych elementów i pomocnych taktyk. Zupełnym przeciwieństwem prostoty zasad gry jest jednak jej poziom trudności. Gracze mają przed sobą przykładowo bryłę złożoną z 5 x 5 x 3 sześcianów. Na końcu każdego rzędu i kolumny widnieje liczba mówiąca o tym, ile sześcianów danego rzędu czy kolumny wchodzi w skład wymaganej figury. Niepotrzebne kostki gracz musi wyłamać z bryły przy pomocy wirtualnego młotka.

Które kostki wchodzące w skład bryły są jednak częścią figury, a które nie? Problem ten można rozwiązać jedynie poprzez logiczne wnioskowanie i dokładną analizę liczb na końcu poprzecznych rzędów sześcianów. Picross 3D to łącznie ponad 350 oryginalnych, czekających na ich odkrycie figur, które po prawidłowym uwolnieniu z otaczającej je bryły dziękują graczowi krótką, lecz zabawną animacją.

Podobnie jak jego dwuwymiarowy poprzednik, Picross 3D daje graczom możliwość kreacji własnych zawiłych łamigłówek i ich bezprzewodową transmisję do przyjaciół. Fani Nintendo natomiast, którzy zapragną poddać ich trzy wymiarowe kreacje absolutnie ultymatywnemu testowi, mogą poprzez Nintendo Wi-Fi Connection wziąć udział w międzynarodowych zawodach. Dodatkowo mogą oczywiście zawsze pobrać nowe łamigłówki online udostępnione przez Nintendo, bądź te stworzone przez innych użytkowników.

Prawdziwą gratką będzie gra w Picross 3D na nowej konsoli Nintendo DSi XL, która podobnie jak gra ukaże się na rynku 5go marca. Urządzenie wyposażone jest bowiem w największe wśród przenośnych konsol Nintendo ekrany. 4,2 calowe wyświetlacze są o całe 93% większe od ekranów konsoli Nintendo DS Lite. Większe ekrany to również większy kąt widzenia i inny odbiór grafiki gry. Uzyska to zapewne aprobatę tych wszystkich fanów Nintendo, którzy najchętniej zagrają w Picross 3D w grupie, bądź lubią przyglądać się i dopingować poczynaniom innych graczy. Wiadomo bowiem, iż dwie lub trzy pary oczu widzą więcej aniżeli jedna – również wówczas, gdy celem jest zidentyfikowanie zbędnych sześcianów.

Źródło:
Informacja prasowa

« Wróć do listy newsów

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy - dodaj pierwszy!

© TechWorks 2005-2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt: Ratyodesign