CASIO Exilim EX-G1

Autor: Piotr Szabla, 11 stycznia 2010 14:28:42
Już w lutym na polskim rynku pojawi się ultrasmukły aparat cyfrowy – CASIO EX-G1. Seria EXILIM G została stworzona z myślą o potrzebach ludzi aktywnych, którzy wysoko cenią wytrzymałość sprzętu fotograficznego. Nowy aparat jest nie tylko odporny na wstrząsy, ale także wodoszczelny. Bez problemu znosi zarówno niskie temperatury jak i upadek z wysokości. Nie straszny mu także pył ani inne zanieczyszczenia.

W 1983 r. Casio, jako pierwsza firma na świecie, wprowadziła odporny na wstrząsy zegarek na rękę G-SHOCK®. Marka ta stała się popularna wśród ludzi na całym świecie dzięki wytrzymałości, praktyczności oraz charakterystycznemu wzornictwu. W 2000 r. firma wprowadziła G'zOne™ - wytrzymały telefon komórkowy. Również i ta linia produktów została dobrze przyjęta - za znakomitą odporność na wstrząsy i wodę. Kontynuacją serii G jest nowy, cyfrowy aparat Casio EX-G1, którym zdjęcia można robić w różnych, nawet bardzo trudnych warunkach.

Nowy model jest nie tylko wytrzymały na wstrząsy, znosi również niską temperaturę i bez problemu wykonuje zdjęcie nawet przy 10 stopniowym mrozie. Ponadto, jak cała seria G, jest wodoodporny i przystosowany do użytku pod wodą. Casio EX-G1 może być używany przez 60 minut na głębokości 3 metrów. Woda nie dostanie się do środka aparatu nawet wtedy, kiedy spryska się go bezpośrednio strumieniami wody z każdego kierunku.Dodatkowo EX-G1 posiada wiele ciekawych i przydatnych w warunkach ekstremalnych funkcji. Wśród nich możliwość wykonywania zdjęć z odstępem czasowym, która pozwala na robienie automatycznie nieporuszonych zdjęć lub filmów w wybranych interwałach czasu. Funkcja umożliwia wykonywanie świetnych ujęć w trakcie aktywności sportowej takiej jak snowboard czy jazda na rowerze.EX-G1 posiada dwuwarstwową konstrukcję, składającą się z warstwy zewnętrznej, wykonanej ze stali nierdzewnej, stabilizującej wstrząsy oraz wodoodpornej warstwy wewnętrznej z poliwęglanu, dodatkowo wzmocnionej włóknem szklanym dla zniwelowania drgań. Dodatkowo udało się zachować typową dla aparatów Exilim smukłą obudowę – 19.9mm. To obecnie najsmuklejszy aparat przeciwwstrząsowy na świecie.

Aparat dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych: czerwieni oraz czerni.

EX-G1 w Polsce dostępny będzie w sprzedaży od lutego w sklepach w całym kraju. Cena aparatu to ok. 1590 zł. Wyłącznym dystrybutorem aparatów fotograficznych Casio Exilim na Polskę jest firma ZIBI S.A.

Źródło:
Informacja prasowa

« Wróć do listy newsów

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy - dodaj pierwszy!

© TechWorks 2005-2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt: Ratyodesign