Zaawansowany WALKMAN A845

Autor: Piotr Szabla, 05 stycznia 2010 22:10:13
Firma Sony zaprezentowała nowy odtwarzacz WALKMAN®. Model A845 ma zaledwie 7,2mm grubości i waży (bez słuchawek) tylko 62 gramy! W tym wypadku „mniej” naprawdę znaczy „więcej”. Urządzenie bez najmniejszego problemu mieści się w tylnej kieszeni spodni albo torebce, przez co zawsze pozwala mieć przy sobie ulubioną muzykę, podcasty i filmy.

Mimo swej filigranowej sylwetki, nowy WALKMAN® to prawdziwy mistrz wagi ciężkiej w takich dyscyplinach, jak słynna jakość dźwięku czy świetny obraz. Prawie cały przód odtwarzacza zajmuje duży, jasny ekran OLED o przekątnej 7,1 cm (2,8"). Dzięki pierwszorzędnej reprodukcji barw, dużemu kontrastowi, szerokiemu kątowi, pod którym można oglądać materiał wideo i bardzo krótkim czasom reakcji, wyświetlacz ten świetnie nadaje się do oglądania filmów pobranych z e-sklepów, klipów z serwisów społecznościowych, albumów okładek i cyfrowych zdjęć. Przeglądanie dłuższych filmów ułatwia i przyspiesza nowy tryb przewijania scen, w którym materiał filmowy jest prezentowany w postaci szeregu ikon. Wystarczy odszukać żądaną scenę i nacisnąć przycisk odtwarzania, a akcja rozpocznie się od wybranego momentu. Przewijać można również okładki albumów, aby w ten sposób szybko wybrać do odtworzenia żądany album.

Aby oglądać obraz na większym ekranie, można skorzystać z oferowanego opcjonalnie przewodu wyjściowego A/V (WMC-NWV10), pozwalającego na podłączenie odtwarzacza A845 do telewizora. Obraz jest wówczas wyświetlany w formacie SD (720 x 480) i gwarantuje płynność w tempie 30 klatek na sekundę (z wyjątkiem pewnych materiałów objętych ochroną DRM).Nabywcy produktów marki Sony oczekują bogactwa brzmienia – i nie zawiodą się. Jego cyfrowy wzmacniacz S-Master gwarantuje bogaty, naturalny dźwięk i bardzo niski poziom zniekształceń. Wzmacniacze tego typu są zazwyczaj stosowane w sprzęcie Hi-Fi i zestawach kina domowego Sony, pozwalają bowiem przenieść słuchacza w środek studia nagraniowego bądź sali koncertowej bez pogorszenia czystości ani świeżości brzmienia. Aby słuchanie sprawiało jeszcze więcej przyjemności, firmowe technologie Sony Clear Audio poprawiają dynamikę i szczegółowość brzmienia. Technologia Clear Stereo ma za zadanie osłabianie przesłuchów między kanałami, a technologia Clear Bass wytwarza mocne tony niskie, nie powodując zniekształceń. Za zapewnienie czystej, szczegółowej reprodukcji wysokich częstotliwości, traconych zwykle podczas przekształcania dźwięku o jakości CD do formatu MP3, odpowiada technologia DSEE.

Podłączając do nowego odtwarzacza WALKMAN® zaawansowane, 13,5-milimetrowe słuchawki douszne typu EX, można zanurzyć się w cudownym dźwięku – bez niepożądanych hałasów. Jest to zasługą cyfrowego systemu osłabiania zewnętrznych hałasów, opartego na zaawansowanych technikach przetwarzania. System ten osłabia do 98,0%*1 zewnętrznych hałasów bez pogorszenia jakości dźwięku. Dostępność trzech profili ustawień pozwala na wybór optymalnego sposobu wyciszania zewnętrznych dźwięków na pokładzie samolotu, w pociągu, autobusie albo w biurze. Dostarczona przejściówka umożliwia bezpośrednie podłączenie odtwarzacza do pokładowego systemu audiowizualnego i wykorzystanie systemu osłabiania hałasów podczas słuchania muzyki i oglądania filmów w samolocie.

Importowanie muzyki, filmów, zdjęć i playlist przebiega szybko i bezproblemowo – wystarczy przeciągnąć odpowiednie pliki z folderu w komputerze bądź z programu iTunes 9.0, posługując się dostarczonym programem Content Transfer. Program ten umożliwia także przekształcenie pewnych plików MPEG1 i innych materiałów do formatu obsługiwanego przez odtwarzacz WALKMAN®. Warto w tym miejscu zauważyć, że urządzenie obsługuje szereg najważniejszych formatów muzyki i filmów, między innymi pliki WMA i WMV z ochroną DRM.

Raz naładowany WALKMAN® A845 może grać naprawdę długo, bo aż do 29 godzin*3. W przypadku odtwarzania filmów akumulator wystarczy do 9 godzin*4 – dostatecznie dużo, by nie nudzić się w długiej podróży. Nowością jest możliwość wyboru specjalnego trybu ochrony akumulatora. Wydłuża on okres eksploatacji akumulatora przez ograniczenie jego ładowania do maksymalnie 90% pełnej pojemności. Chcąc spersonalizować wygląd głównego menu odtwarzacza, można skorzystać z szeregu fabrycznie zainstalowanych tapet. Użytkownik może ponadto nadać wyświetlaczowi całkowicie niepowtarzalny wygląd przez umieszczenie na nim wybranego zdjęcia.

W ofercie pojawi się także szereg (dostępnych opcjonalnie) akcesoriów dopasowanych do nowego modelu, między innymi zestaw głośników SRS-NWGU50 pełniący rolę doku na odtwarzacz i pozwalający na słuchanie w domu bogatego, mocnego dźwięku z głębokim basem. Do kupienia będą także osłony ze skóry (CKL-NWA840) i z silikonu (CKM-NWA840), zabezpieczające odtwarzacz przed porysowaniem i zakurzeniem. Odtwarzacz WALKMAN® wideo MP3 NWZ-A845 będzie dostępny od lutego 2010.

Źródło: Informacja prasowa

« Wróć do listy newsów

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy - dodaj pierwszy!

© TechWorks 2005-2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt: Ratyodesign