SAPPHIRE ułatwia korzystanie z Eyefinity

Autor: Mateusz Szewc, 10 grudnia 2009 20:59:13

W najnowszej serii kart graficznych SAPPHIRE HD 5000 pojawiła się technologia Eyefinity, pozwalająca na podłączenie do jednej karty graficznej trzech monitorów jednocześnie. Według założeń dwa monitory mogą być podłączone przez złącza DVI/D-Sub/HDMI natomiast trzeci musi posiadać wejście DisplayPort.

 

Teraz dzięki aktywnemu adapterowi SAPPHIRE Eyefinity również trzeci monitor może być podłączony przez złącze DVI.

Adapter jest bardzo prosty w obsłudze - wystarczy go podłączyć do wyjścia DisplayPort na karcie graficznej, a kabel zasilania do złącza USB. Monitor podłączamy do damskiego wyjścia DVI adaptera.

Eyefinity pozwala na podłączenie trzech monitorów i wyświetlanie na nich obrazu jak na jednym pulpicie. Rozdzielczość takiego pulpitu jest sumą rozdzielczości składowych monitorów, np. przy połączeniu trzech 30" monitorów o rozdzielczości 2560x1600 otrzymujemy jeden wirtualny monitor o rozdzielczości 7680 x 1600 pikseli (taka jest maksymalna rozdzielczość możliwa do uzyskania). To rozwiązanie oferuje nowe możliwości nie tylko graczom, ale również pozwala na zastosowanie w profesjonalnych systemach informatycznych i multimedialnych oraz w celach promocyjnych.

Cały proces instalacji i konfiguracji trzech monitorów w trybie Eyefinity jest pokazany na poniższym filmie:

http://tnij.org/eyefinity

 

Gwarancja i cena:

 

Sugerowana cena detaliczna adaptera SAPPHIRE Eyefinity wynosi 299 zł brutto.

 

Więcej informacji:

 

http://www.sapphiretech.com/presentation/?lid=7

 

 

« Wróć do listy newsów

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy - dodaj pierwszy!

© TechWorks 2005-2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt: Ratyodesign