Acer Aspire Timeline 1820PT

Autor: Mateusz Szewc, 07 grudnia 2009 18:23:28

Laptop, ramka do zdjęć, narzędzie do prezentacji oraz notatnik: notebook Acer Aspire 1820PT może pełnić wszystkie te funkcje. Jest wyposażony w ekran dotykowy pozwalający na szybkie i intuicyjne obsługiwanie, a także w obrotowe zamocowanie wyświetlacza zapewniające wyjątkowo szerokie możliwości użytkowania.

 

Aspire 1820PT to kolejny krok zmniejszający barierę między ludźmi a technologią. Nie tylko pozwala na korzystanie z funkcji ekranu dotykowego, dostępnych w systemie Windows® 7, lecz jest wyposażony w obrotowe zamocowanie wyświetlacza: dzięki temu jest bardzo uniwersalny i naprawdę łatwy w użyciu.

Ekran multidotykowy nie tylko zastępuje mysz, ale też może zmienić nasze podejście do technologii oraz sposób, w jaki pracujemy. Obsługiwanie komputera przy użyciu palców jest łatwiejsze i bardzie intuicyjne, ponieważ bardziej przypomina sposób, w jaki dotykamy i przesuwamy przedmioty.

 

Do dotykowego obsługiwania notebooka Aspire 1820PT służy interfejs Acer TouchPortal, który zapewnia dostęp do aplikacji oraz funkcji służących rozrywce. Posługiwanie się nim jest niezwykle łatwe: aby rozpocząć oglądanie zdjęć lub odtwarzanie muzyki i filmów wystarczy przeciągną żądane pliki na wirtualną ścianę, w celu wydrukowania zdjęcia wystarczy przeciągnąć je do ikony drukarki, natomiast dotknięcie ikony napędu optycznego rozpoczyna odtwarzanie płyty audio/wideo. TouchPortal pozwala też na przeglądanie stron internetowych, poznawanie nowych miejsc na wirtualnej kuli ziemskiej w programie Microsoft® Surface Globe, a także na pisanie notatek palcami.

 

Obrotowe zamocowanie wyświetlacza pozwala na pracę w trybie tabletu i pełne wykorzystanie możliwości ekranu dotykowego. Posługiwanie się palcami jest intuicyjne, jednak pisząc piórem uzyskujemy większą precyzję. Notebook Aspire 1820PT jest dostarczany wraz z rysikiem, który może być używany podczas pracy z aplikacjami, takimi jak TouchMemo. Dzięki możliwości szybkiego pisania notatek oraz szkicowania, notebook Aspire 1820PT staje się wygodnym notatnikiem.

 

Obrotowy wyświetlacz można odwrócić, co pozwala na łatwiejsze prowadzenie prezentacji lub dyskusji w grupie, a także na bardziej komfortowe oglądanie filmów lub pokazów zdjęć.

 

Mały, ale wydajny notebook Aspire 1820PT zapewnia pełną mobilność, ponieważ może pracować ponad 8 godzin bez zasilania sieciowego i jest wyposażony w najnowsze technologie bezprzewodowe. Wbudowana karta sieciowa WiFi wraz z technologią Acer SignalUp gwarantuje dobry odbiór sygnału i łatwy dostęp do sieci bezprzewodowych, natomiast opcjonalny interfejs Bluetooth gwarantuje jeszcze większą swobodę.

 

Pomimo małych wymiarów jest wyposażony w wyświetlacz LCD Acer CineCrystalTM z podświetleniem LED, o przekątnej 11,6 cala, rozdzielczości HD 1366 x 768 pikseli i formacie 16:9, idealnym do oglądania multimediów o dużej rozdzielczości. Dopełnieniem wyposażenia gwarantującego wysoką jakość odtwarzania nagrań o rozdzielczości HD nawet w podróży jest zoptymalizowany system dźwiękowy drugiej generacji Dolby® Sound Room® oraz port HDMI.

 

Pomimo bardzo kompaktowych wymiarów, notebook ma wysoką wydajność. Sercem notebooka Aspire1820T jest technologia Intel® Centrino® z procesorem Intel® CoreTM2 Duo oraz chipsetem Mobile Intel® GS45 Express ze zintegrowanym układem graficznym 3D. Dzięki niej, Aspire 1820PT może zapewnić lepszą cyfrową rozrywkę i płynną pracę wielozadaniową. Ponadto, pamięć DDR3 o pojemności do 8 GB pozwala na łatwe wykonywanie nawet najbardziej złożonych zadań.

 

Innowacyjne funkcje oraz konstrukcja notebooka Acer Aspire 1820PT przekonają każdego, że komputery nie muszą już budzić obaw i mogą być przyjemne w użyciu.

 

 

Przykładowa konfiguracja z ceną:

 

Aspire Timeline 1820PT - matryca 11,6" WXGA LED CrystalBrite ( 1366 x 768 ), procesor

Intel® CoreTM2 Duo SU7300, Intel® GMA 4500MHD, pamięć 4GB, dysk twardy 320GB, Bluetooth,

kamera 0.3Mpix, HDMI, S/PDIF, Windows 7 Home Premium, cena 2 999 zł brutto

 

 

« Wróć do listy newsów

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy - dodaj pierwszy!

© TechWorks 2005-2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt: Ratyodesign