Dwurdzeniowy GIGABYTE GV-R597D5-2GD-B

Autor: Mateusz Szewc, 23 listopada 2009 22:02:23

W ofercie GIGABYTE pojawiła się dwurdzeniowa karta graficzna GV-R597D5-2GD-B. Jest to produkt z najwyższej półki, który pod względem wydajności graficznej nie ma sobie równych. Zaawansowani gracze mogą liczyć na doskonałe efekty w wymagających grach takich jak Crysis czy FarCry 2.

 

Najważniejsze zalety nowego modelu to 2 procesory graficzne ATI RadeonTM z serii HD 5800 wykonane w procesie technologicznym 40nm oraz 2GB superszybkiej pamięci GDDR5. Zegary GPU i pamięci karty ustawiono odpowiednio na poziomie 725 i 4000 MHz. GV-R597D5-2GD-B wspiera biblioteki: DirectX 11 i OpenGL 3.1, które gwarantują niezwykle realistyczne odwzorowanie obrazów w grach. Imponująco prezentuje się również zestaw technologii ATI takich jak dual CrossFireXTM,  Stream TM Technology, multi-GPU, Video Decoder 2 (UVD 2) czy ATI AvivoTM HD.

 

Karta GV-R597D5-2GD-B została wyposażona w złącze graficzne PCI Express 2.1 zapewniające zgodność sygnałową oraz napięciową z nadchodzącym standardem PCI-E 3.0, dwa złącza dual-DVI-I i najnowszej generacji mini DisplayPort. Nowością jest także technologia ATI Eyefinity. Dzięki niej gracze mają możliwość podłączenia 3 niezależnych monitorów do jednej karty graficznej oraz osiągnięcie ciekawego efektu otaczającego obrazu (tzw. „surround view") poprzez połączenie ich w dużą, zintegrowaną powierzchnię wyświetlania. Rozciągnięcie przestrzeni roboczej jednego komputera na kilka monitorów pozwala graczom na uzyskanie pełnej widoczności toczącej się akcji oraz większe możliwości kontroli w grach RTS, szybsze reagowanie w grach FPS, wyeliminowanie martwych stref w grach wyścigowych. Technologia ATI Eyefinity znajduje zastosowanie także w pracy. Obsługa wielu monitorów pozwala wyświetlać jednocześnie więcej danych, aplikacji i obrazów oraz eliminuje potrzebę czasochłonnego przełączania między aplikacjami i oknami, klikania myszką i przewijania.

 

W przypadku tak zaawansowanego modelu, duże znaczenie mają nowoczesne rozwiązania optymalizujące pobór energii elektrycznej. Dzięki technologii ATI PowerPlayTM pobór energii dostosowany jest od aktualnego trybu pracy procesora, co pozwala w znacznym stopniu obniżyć jej zużycie podczas mniejszego obciążenia GPU.  

 

GV-R597D5-2GD-B oferuje wydajność umożliwiającą uruchomienie dowolnej gry z dowolnymi ustawieniami. To produkt z najwyższej półki, który nie zawiedzie oczekiwań najbardziej wymagających użytkowników.

 

 

 

 

Specyfikacja:

Model

GV-R597D5-2GD-B

GPU

Radeon HD 5970

Taktowanie rdzenia

725 MHz

Taktowanie pamięci

4000 MHz

Pamięć

2GB GDDR5

Rodzaj pamięci

32Mx32

Szyna pamięci

256-bit*2

Złącze

PCI Express 2.1

 

Procesory strumieniowe

256-bit*2

DirectX 11

tak

DVI Port

DVI-I*2(Dual-link DVI)

HDMI

Tak (przez adapter)

Display Port

Tak (mini)

HDCP

Tak

 

 

Więcej informacji na temat karty graficznej GV-R597D5-2GD-B oraz innych produktów firmy GIGABYTE można znaleźć na stronie: www.gigabyte.pl

 

Wszystkie produkty GIGABYTE objęte są 3 letnią gwarancją.

Źródło: Informacja prasowa

« Wróć do listy newsów

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy - dodaj pierwszy!

© TechWorks 2005-2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt: Ratyodesign