Kaspersky Lab Polska na IT Academic Day 2009/2010

Autor: Mateusz Szewc, 10 listopada 2009 16:54:23

Kaspersky Lab Polska, producent rozwiązań do ochrony danych, po raz kolejny bierze udział w konferencjach z cyklu IT Academic Day, które są koordynowane przez Grupy .NET i Grupy IT przy współpracy z firmą Microsoft.

 

IT Academic Day to największe w Polsce konferencje organizowane w trybie „przez studentów dla studentów". W trakcie wydarzenia studenci oraz zaproszeni prelegenci z firm zewnętrznych (w tym Kaspersky Lab Polska) prezentują najnowsze trendy z dziedziny IT. Cały cykl konferencji podzielony jest na dwie tury: pierwsza to okres listopad-grudzień 2009, natomiast druga odbędzie się w miesiącach marzec-kwiecień 2010.

Podczas konferencji specjaliści z firmy Kaspersky Lab Polska przedstawią następujące zagadnienia:

  • Niewidzialny wróg. Rootkity dla systemów Windows.

Na przestrzeni ostatnich kilku lat rootkity stały się jednym z najbardziej niebezpiecznych zagrożeń, czyhających na użytkowników systemów Windows. Ich zdolność ukrywania się w zakamarkach systemu sprawia, że są bardzo trudne do wykrycia i usunięcia, nawet przez oprogramowanie antywirusowe. Po co powstały i dlaczego są tak niebezpieczne? Jak działają, jakie stosują metody? Jak się przed nimi bronić i jak z nimi walczyć? Na te pytania odpowiedzą eksperci z Kaspersky Lab Polska. 

  • Windows jako narzędzie do walki z wirusami.

Z roku na rok zwiększa się ilość użytkowników Internetu, przybywa także zagrożeń, z którymi mogą się oni spotkać. Program antywirusowy nie zawsze zapewnia maksimum bezpieczeństwa, dlatego w sytuacji kryzysowej umiejętność samodzielnego radzenia sobie z wirusami może okazać się niezastąpiona. Podczas  prezentacji eksperci z Kaspersky Lab Polska będą (z pomocą publiczności) walczyć na żywo z kilkoma znanymi zagrożeniami, stosując do tego wyłącznie narzędzia wbudowane w system Windows XP Professional.

  • Szyfrowanie - jak to działa? Kryptografia wczoraj i dzisiaj.

Możliwość ukrywania i utajniania ważnych notatek i zapisków od wieków budziła ciekawość. Algorytmy szyfrujące stawały się coraz bardziej doskonałe i odporne na ataki. Wzrost mocy obliczeniowej komputerów wymusza ciągłe ulepszanie szyfrów. Dlaczego warto stosować kryptografię? Jakie algorytmy używane były dawniej, a jakie współcześnie? Jakie są konsekwencje nieużywania szyfrowania w sieciach? Na te pytania odpowiedzą eksperci z Kaspersky Lab Polska.

Firmę Kaspersky Lab Polska reprezentować będą:

  • Marta Janus - analityk zagrożeń
  • Maciej Ziarek - analityk zagrożeń
  • Paweł Łukasik - kierownik działu pomocy technicznej
  • Mariusz Chwała - inżynier pomocy technicznej
  • Mariusz Szymanek - inżynier pomocy technicznej

Lista konferencji, na których obecni będą przedstawiciele Kaspersky Lab Polska znajduje się pod adresem: www.kasperskyacademy.pl.

Więcej informacji o cyklu konferencji IT Academic Day można znaleźć na oficjalnej stronie WWW: www.itad.pl.


Źródło: Informacja prasowa

 

« Wróć do listy newsów

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy - dodaj pierwszy!

© TechWorks 2005-2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt: Ratyodesign

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0