Ekologiczny telefon Samsung Blue Earth

Autor: Adrian Głaz, 15 października 2009 17:45:01

Firma Samsung zaprezentowała telefon „Blue Earth” z ekranem dotykowym, zasilany energią słoneczną. Telefon zaprezentowany na targach Mobile World Congress 2009. Przy jego projektowaniu wykluczono użycie szkodliwych sztucznych tworzyw.

Urządzenie Samsunga ma wymiary 108 x 53 x 14 mm, a jego masa to około 120 gram. Posiada ono duży, 3-calowy, dotykowy ekran LCD o rozdzielczości 240 x 400 pikseli, wbudowany akcelerometr, 180 MB wewnętrznej pamięci, slot na karty microSD, 3.15MP aparat, radio FM oraz kontrolery WiFi i Bluetooth.

Wydłużono żywotność baterii za pomocą zastosowania ogniw słonecznych. Opakowanie telefonu wyprodukowane jest z makulatury, zawiera też pięciogwiazdkową, energooszczędną ładowarkę, która w trybie oczekiwania pobiera jedynie 0.03 W

Blue Earth jest produkowany z odzyskanych tworzyw zwanych PCM, pochodzących z butelek na napoje, co umożliwia zmniejszenie zużycia paliwa i emisji związków węgla w procesie produkcji.Telefon marki Samsung trafi najpierw do Szwecji, a następnie pojawi się na pozostałych rynkach europejskich. Jego cena nie jest obecnie nam znana.

Źródło: TechConnect

« Wróć do listy newsów

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy - dodaj pierwszy!

© TechWorks 2005-2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt: Ratyodesign