Analitycy: Windows 7 nie wpłynie na sprzedaż komputerów

Autor: Robert Galiński, 28 września 2009 20:54:53

Zarówno Microsoft, jak i producenci samych komputerów, mają wielkie oczekiwania co do sprzedaży swoich produktów od dnia premiery najnowszego Windowsa. Czy pokładane nadzieje mają szansę się spełnić? Zdaniem analityków - nie.

 

Portal Digitimes przeprowadził szczegółowe rozmowy z analitykami, dotyczące realnych szans na wzrost sprzedaży komputerów ogółem biorąc pod uwagę nowego systemu. Warto przypomnieć, że za czasów premiery Windowsa XP nastąpił prawdziwy boom, nie tylko na sam system, ale i na komputery w niego wyposażone. 

 

Z rozmów wynika, iż najnowsze dziecko Microsoftu nie powtórzy tego sukcesu. Zapotrzebowanie na komputery jako takie wzrośnie najwcześniej w 2010 roku, a dokładnie - w jego drugiej połowie. Chodzi tutaj głównie o wielkie korporacje, które - jeśli Windows 7 je przekona - być może zdecydują się na flotową wymianę swojego sprzętu. To samo tyczy się komputerów państwowych.


Zródło: Digitimes

 

« Wróć do listy newsów

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy - dodaj pierwszy!

© TechWorks 2005-2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt: Ratyodesign

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0