Chrome OS dla platformy Tegra?

Autor: Robert Galiński, 28 września 2009 20:47:15

Wydaje się, że producent najpopularniejszej na świecie wyszukiwarki, a obecnie również wielu gadżetów, przeglądarki czy nawet własnego systemu operacyjnego, planuje połączyć swe siły z nVidią na polu multimedialnych urządzeń przenośnych.

 

Jak podaje Hot Hardware, firma z Santa Clara wyraźnie flirtuje z Google w celu stworzenia wspólnego projektu łączącego technologie Tegra i Chrome OS. A właściwie, to odwrotnie - to Google jest szczególnie zainteresowane wypromowaniem swojego oprogramowania, a że przy okazji właśnie tego brakuje "zielonym"...

 

W każdym razie informacja prasowa dotycząca kooperacji podchodzi od samego menedżera działu urządzeń mobilnych nVidii, więc wydaje się być prawdziwa.


Nie jest to jednak pierwszy taki pomysł - obecne odtwarzacze Microsoft Zune HD bazują wszak właśnie na pomyśle Tegra. Jednak skoro popyt jest, a dodatkowo zarówno Google jak i nVidia pozyskały właśnie w sobie potężnych partnerów, czemu nie spróbować?

 

Źródło: Hot Hardware

 

 

« Wróć do listy newsów

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy - dodaj pierwszy!

© TechWorks 2005-2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt: Ratyodesign

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0