Sprzedaż i5 oraz i7 - milion przed końcem 2009

Autor: Robert Galiński, 17 września 2009 19:38:41

Intel chce coś osiągnąć. I to nawet całkiem sporo. Planują bowiem do końca tego roku dostarczyć na rynek łącznie milion jednostek linii i5 oraz i7. Co ciekawe, z analiz wynika, że.. nie będą mogli tego spełnić producenci płyt głównych. Ponoć wszyscy wiodący dostawcy MoBo razem wzięci nie dadzą rady przeskoczyć pułapu 600 000 produktów.

 

Przedstawiciel ASUSTeK wyraźnie zaznaczył, że przy sprzedaży na poziomie 5,5 - 6 milionów płyt do końca roku, przedstawiciele P55 z pewnością nie przeskoczą granicy 10%. A warto pamiętać, że ASUSTeK to nie tylko sam Asus.

 

Ogólnie rzecz biorąc, potrzeb rynku mogą nie zaspokoić nie tylko producenci płyt jako tacy, ale i sam.. Intel. Nie wiadomo bowiem, czy nie zacznie brakować chipsetów P55. Dla przykładu, w chwili obecnej aż 30% wszystkich płyt głównych korporacji ASUSTeK to mogele oparte o G31 (oczywiście - modele biurowe). Firma nie ukrywa, że już teraz jednostek tych zaczyna brakować.

 

Cały pomysł wygląda jak jeden wielki amerykański sen. Kto wie, może się ziści?

 

Źródło: Digi Times

« Wróć do listy newsów

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy - dodaj pierwszy!

© TechWorks 2005-2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt: Ratyodesign

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0