Dual Star - nowe chłodzenie od Spire

Autor: Adrian Głaz, 14 sierpnia 2009 14:12:40

Firma Spire zapowiedziała powiększenie swojej oferty systemów chłodzenia procesorów o nowy model - Dual Star. Nowa konstrukcja ma wymiary 115 x 108 x 47 mm i składa się standardowo z miedzianej podstawy, dwóch miedzianych ciepłowodów (8 mm) oraz z pięćdziesięciu żeberek aluminiowego radiatora.

Ciepło odprowadzane jest przez reagujący na światło ultrafioletowe wentylator 105 mm z łożyskowaniem ślizgowym. Prędkość wentylatora to 2200 obrotów na minutę, a maksymalne natężenie hałasu wynosi 26 dBA. Wentylator do metalowej konstrukcji przymocowany jest za pośrednictwem gumowych zaczepów, które mają za zadanie zmniejszyć ilość przenoszonych wibracji.

Spire Dual Star jest kompatybilny z podstawkami: Intel LGA 775 i LGA 1156 oraz AMD Socket AM2/AM2+/AM3. Ciekawym faktem jest współpraca z Socket AM3, ponieważ do tej pory na rynku znajduje się nie wielka ilość pasujących cooler'ów na ten socket. Nowy produkt w sklepach ma się pojawić pod koniec sierpnia bieżącego roku. Cena nie jest jeszcze znana.


Źródło:
PCLab

« Wróć do listy newsów

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy - dodaj pierwszy!

© TechWorks 2005-2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt: Ratyodesign