DX10.1 niepotrzebne według nVidii

Autor: Robert Galiński, 07 sierpnia 2009 20:46:48
Jen-Hsun Huang zapytany co myśli o technologii DirectX 10.1, udzielił informacji, iż według niego - jest ona kompletnie niepotrzebna. Przypomnijmy - osoba ta jest CEO nVidii. Jest to więc może nie dowodem, ale solidną poszlaką dotyczącą ewentualnego supportu tej funkcji przez nowe GPU nVidii.

"DirectX 10.1 and any similar incremental DirectX updates are not important and that is why Nvidia is not really excited about them. However, Nvidia is excited about DirectX 11 and they believe that these are the important updates that they need to follow."

Jak można więc wyczytać - nVidia nie jest szczególnie zainteresowana aktualizacjami zawartymi w DX10.1. Nie można natomiast powiedzieć tego o DX11, który to wzbudził spore zainteresowanie w kręgach nVidii.

"Jensen" dodał również, iż jest przekonany że producenci gier nie wykorzystują wszystkich zalet DX10.0, a co dopiero 10.1.

DirectX 11 zostanie zaprezentowane najwcześniej za rok, a gry ujrzymy pewnie znacznie później, chociażby dlatego że wciąż nie opanowano DX10.

Źródło: Fudzilla

« Wróć do listy newsów

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy - dodaj pierwszy!

© TechWorks 2005-2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt: Ratyodesign