Firma Acer wprowadza do sprzedaży nowy monitor G243HQ

Autor: Mateusz Szewc, 03 sierpnia 2009 13:00:44

Firma Acer zaprezentowała nowy monitor panoramiczny G243HQ o współczynniku kontrastu 80000:1, gwarantującym wysoce realistyczny obraz. Monitor ten został zaprojektowany specjalnie z myślą o graczach oraz użytkownikach oczekujących nieskazitelnej jakości obrazu o dużej rozdzielczości oraz płynnego odwzorowania ruchu w nowoczesnych, dynamicznych grach.

 

W ramie o kolorze miedzi umieszczono 23,6-calowy wyświetlacz panoramiczny o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli, który idealnie sprawdza się w przypadku gier i zastosowań multimedialnych z obrazem Full HD 1080p. Bardzo krótki czas reakcji 2 ms (szarość do szarości) zapewnia wysoką jakość ruchomego obrazu, zarówno w grach 3D, jak i podczas odtwarzania filmów, gwarantującą pełną satysfakcję z rozrywki.

 

Format obrazu 16:9 oraz cyfrowy interfejs HDMI obsługujący protokół HDCP gwarantują niezrównaną jakość obrazu i sprawiają, że monitor G243HQ idealnie nadaje się do wyświetlania filmów i audycji telewizyjnych o rozdzielczości HD, a także multimediów z Internetu. Ponadto, interfejs HDMI pozwala na łatwe podłączanie najpopularniejszych urządzeń cyfrowych, takich jak odtwarzacze DVD, tunery cyfrowe i konsole do gier o rozdzielczości HD.

 

Wprowadzony przez firmę Acer model G243HQ jest pierwszym na rynku monitorem o dynamicznym współczynniku kontrastu wynoszącym aż 80 0000:1. Tak duży kontrast, optymalizowany przez funkcję Acer Adaptive Contrast Management, pozwala na lepsze odwzorowanie stopniowania kolorów i szczegółów, zwłaszcza w bardzo ciemnych lub bardzo jasnych scenach. W rezultacie uzyskuje się wyjątkowo realistyczny obraz o wspaniałej jakości.

 

Atutami monitora są też szeroki kąt widzenia 170° umożliwiający komfortowe oglądanie obrazu przez kilku widzów oraz jasność 300 cd/m² zapewniająca wyraźny i szczegółowy obraz. Ponadto, dzięki gęstości 94 piksela na cal monitor G243HQ pozwala w pełni wykorzystać możliwości najnowszych aplikacji multimedialnych. Monitor G243HQ jest też wyposażony w regulację nachylenia wyświetlacza, umożliwiającą ustawienie optymalnego kąta widzenia.

 

Cena monitora G243HQ wynosi 820 zł brutto. Monitor G243HQ firmy Acer jest objęty 2-letnią gwarancją.

 

Technologie stosowane w monitorach Acer

W monitorze G243HQ firma Acer zastosowała swoje najlepsze technologie gwarantujące pełną satysfakcję widzów.

 

  • Funkcja Acer eColor Management dostosowuje parametry panela do środowiska pracy, warunków oświetleniowych oraz upodobań użytkownika. Funkcja Acer eColor Management optymalizuje obraz w celu uzyskania lepszych efektów wizualnych, zgodnie z wybieranymi przez użytkownika scenariuszami, którymi są: tryb standardowy (ustawienia standardowe ze średnim wykorzystaniem możliwości panela), tryb tekstowy (do przeglądania dokumentów, pracy z arkuszami kalkulacyjnymi, itp.), tryb graficzny (do wyświetlaniu statycznego, kolorowego obrazu) oraz tryb użytkownika (pozwalający na indywidualne regulowanie ustawień).

 

  • Adaptacyjna regulacja kontrastu ACM (Adaptive Contrast Management) dynamicznie dostosowuje współczynnik kontrastu, tak aby na ekranie zawsze był wyświetlany bardzo ostry obraz. Funkcja ACM analizuje każdą scenę i dostosowuje parametry obrazu dla każdej klatki, poprawiając jakość kolorów i pozwalając na uzyskanie czystej bieli oraz głębszej czerni. Ponadto, funkcja ACM pozwala na zmniejszenie poboru mocy, dzięki czemu monitor LCD zużywa mniej energii.

 

  • Acer eDisplay Management to nowa aplikacja opracowana specjalnie z myślą o precyzyjnym dostosowywaniu wszystkich funkcji, które typowo są sterowane przy użyciu przycisków na obudowie monitora. Program Acer eDisplay Management pomaga w regulowaniu jasności, kontrastu, ostrości (wybieranie rozdzielczości podstawowej), położenia, balansu kolorów oraz temperatury barwowej. Indywidualnie skonfigurowane ustawienia można zapisać, a następnie szybko przywoływać, co pozwala na łatwe dostosowywanie monitora do różnorodnych zastosowań lub warunków oświetleniowych.

Funkcja podziału na strefy/obraz w obrazie (PIP) pozwala szybko wybrać obszar ekranu, którego parametry będą regulowane niezależnie od ustawień dla całego pulpitu. Dzięki temu można zapewnić najlepszą jakość obrazu w każdym z otwartych okien aplikacji.

Program Acer eDisplay jest wyposażony w dodatkowe funkcje dla managerów systemów informatycznych, takie jak zabezpieczenie przed kradzieżą, zarządzanie kolorami, zarządzanie zasobami, dzięki którym można zdalnie kontrolować ustawienia monitora oraz nadzorować przebieg eksploatacji.

Dane techniczne monitora G243HQ

Masa:

5,65 kg

Kolor:

Miedziany i czarny

Wyświetlacz

Technologia wyświetlacza:

TN + film

Wymiary:

Przekątna 23,6", format panoramiczny

521,3 x 293,2 mm

Wymiary piksela:

0,272 mm

Maks. rozdzielczość:

1920 x 1080 @ 75 Hz

Gęstość pikseli na cal:

94

Czas reakcji

2 ms (szarość do szarości)

Częstotliwość pozioma / pionowa:

-/60 Hz

Sygnał wejściowy:

1x HDMI (z obsługą HDCP), 1x DVI (z obsługą HDCP), 1x VGA

Obraz

Jasność:

300 cd/m2

Współczynnik kontrastu:

Maks. 80000:1 (z funkcją ACM)

Liczba kolorów

16,7 mln.

Bity koloru (na składową)

6 bitów +bit HiFRC

Pokrycie palety NTSC:

92%

Kąt widzenia

170°/170°

Inne

Uchwyt do montażu na ścianie:

VESA 100x100mm

Gniazdo zabezpieczenia przed kradzieżą

Tak

Regulacja nachylenia

-5°~ 15°

Zasilacz

Typ:

Wewnętrzny

Maks. pobór mocy:

-

Pobór mocy po wyłączeniu/w stanie gotowości

< 1 W

Pobór mocy w stanie uśpienia

< 1 W

Pobór mocy podczas pracy (wg Energy Star)

31 W

Wymiary w mm (szer. x. wys. x gł.)

567,3 x 414,7 x 255,8

 

 

 

 

 

« Wróć do listy newsów

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy - dodaj pierwszy!

© TechWorks 2005-2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt: Ratyodesign

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0