Epson sponsorem 12. Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce Berlin 2009

Autor: Mateusz Szewc, 03 sierpnia 2009 10:58:38

Epson, lider w dziedzinie technologii przetwarzania obrazu, przygotowuje kilka ekscytujących imprez, które będą towarzyszyć 12. Mistrzostwom Świata IAAF w Lekkoatletyce.  Firma jest oficjalnym partnerem informatycznym zawodów, które odbędą się w Berlinie w dniach 15 - 23 sierpnia 2009 roku.

 

Jako oficjalny partner informatyczny Mistrzostw Świata IAAF 2009, Epson dostarczy kluczowe technologie, w tym precyzyjny dotykowy system informacji dla komentatorów (Commentator Information System, CIS) i system oceny techniki zawodników (Epson Performance Evaluation, EPE). Te najnowocześniejsze systemy Epsona będą wspomagać komentatorów, dziennikarzy i sportowców, zapewniając im natychmiastowy dostęp do danych o wydajności, statystyk i wyników.

 

System oceny techniki zawodników oferuje trójwymiarową analizę skoku w dal oraz trójskoku i generuje dane na użytek systemu informacji dla komentatorów. Analizuje położenie stopy sportowca na belce do skoku w dal, a także długości poszczególnych faz trójskoku.

 

Ponadto firma zorganizuje dziennikarzom wycieczki „za kulisy" słynnego Stadionu Olimpijskiego w Berlinie - areny mistrzostw - i ufunduje nagrody w konkursach. Wcześniej Epson będzie sponsorem niemal 700-kilometrowego biegu dobroczynnego z siedziby głównej Epson Germany w Meerbusch na Stadion Olimpijski.

 

Być może najbardziej ekscytującym wydarzeniem będzie przekształcanie jednej z głównych arterii Berlina (bulwaru Unter den Linden) w wielką galerię uliczną z imponującą kolekcją zdjęć zainspirowanych lekką atletyką i zrobionych przez najsłynniejszych fotografów w ciągu ostatnich 25 lat. Aby eksponaty wywierały duże wrażenie i zapadały w pamięć, zdjęcia o wymiarach 200 x 135 cm zostaną wydrukowane na drukarce wielkoformatowej Epson Stylus Pro GS6000.

 

Andrea Koepfer, menedżer ds. PR i sponsoringu na region EMEA w Epson Europe, powiedziała: „Koordynowanie systemów IT na tak dużej imprezie wymaga szybkości, precyzji i niezawodności - to doskonała okazja, aby Epson mógł pochwalić się swoją innowacyjną technologią druku i przetwarzania obrazu. Podobnie jak sportowcy stawiają sobie coraz ambitniejsze cele, tak my zawsze staramy się dostarczać produkty i usługi, które przekraczają oczekiwania naszych klientów".

 

Epson już po raz siódmy wystąpi w roli  oficjalnego partnera informatycznego (od 1997 roku) Mistrzostw Świata IAAF w Lekkoatletyce. W tegorocznych mistrzostwach weźmie udział około dwóch tysięcy sportowców z ponad dwustu krajów i terytoriów zależnych. Ocenia się, że mistrzostwa będą śledzone przez ponad 6,5 miliarda telewidzów na całym świecie i 500 000 widzów na miejscu, a zatem będą nie tylko największymi na świecie zawodami lekkoatletycznymi, ale również największą imprezą sportową w 2009 roku.

 

Więcej o technologii wspierającej mistrzostwa można znaleźć w witrynie firmy Epson oraz na oficjalnej stronie 12. Mistrzostw Świata IAAF w Lekkoatletyce (www.berlin2009.org).

 

 

« Wróć do listy newsów

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy - dodaj pierwszy!

© TechWorks 2005-2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt: Ratyodesign