Wybierz dzieło, które ozdobi twojego laptopa

Autor: Piotr Szabla, 09 lipca 2009 15:50:19
Pasjonaci sztuki, stylu i mody, którzy chcą wyróżnić się swoim laptopem, mają teraz szeroki wybór dzięki firmie Dell, która zaprezentowała Dell Design Studio - jedyne w swoim rodzaju miejsce, dzięki któremu klienci mogą wybrać eklektyczne, oryginalne kreacje od artystów z całego świata już na początku procesu zakupu komputera. Wzory obudów, dostępne wyłącznie w Dell, przekształcają każdego laptopa Dell Studio 15 lub Studio 17 w narzędzie wyrażania własnej osobowości i modne akcesorium, co jest częścią strategii Dell dążenia do doskonałości we wzornictwie.

Dzięki motywom czerpanym z wielu kultur, Dell Design Studio zmienia laptopy w płótna pozwalające na samo ekspresję klientom, co jest kolejnym przykładem na dążenie firmy do pozycji lidera w branży dzięki ekskluzywnemu design’owi i personalizacji. Wśród dostępnych w Dell Design Studio artystów są Derek Welch, którego inspiracją są tworzone przez jego firmę zabawki kreatywne, oraz Mike Ming, uznany dzięki unikalnym popkulturowym wizjom. Dell będzie systematycznie wprowadzał nowe kolekcje do Design Studio, szczególnie w nadchodzącym okresie wakacyjnym.

Kolejną możliwością personalizacji laptopów Dell Studio jest zestaw unikalnych kreacji inspirowanych różnymi problemami społecznymi, a które zostały stworzone w ramach inicjatywy (PRODUCT) RED przez takich artystów jak Joseph Amedokpo, Bruce Mau i Siobhan Gunning. Pozwalają one nie tylko wyróżnić się z tłumu, ale przy okazji wspomóc ważny cel społeczny. Kreacje w tej galerii są również pogrupowane według tematów.

“Dobrze wyglądające laptopy to dziś najlepszy osobisty dodatek, a Dell Design Studio to okazja wstąpienia do międzynarodowej galerii sztuki aby wybrać dzieło, które najlepiej wyraża nasz styl,” powiedział Ed Boyd, zarządzający działem consumer experience design w firmie Dell. "Chcemy aby możliwość personalizacji i dążenie do doskonałości we wzornictwie naszych produktów były jednymi z najważniejszych cech wyróżniającymi naszą markę."

Dell Design Studio to przykład jak firma zwraca uwagę na wzornictwo swoich produktów. Tylko w tym roku Dell zyskał uznanie w branży dzięki udziale w jednych z najważniejszych konkursów wzornictwa, między innymi iF Product Design Award 2009, Red Dot Award for Product Design 2009 i Red Dot Best of the Best 2009.
Najważniejsze informacje:
• Dell stworzył pierwsze europejskie Dell Design Studio z wyborem klasycznych kreacji zdobiącymi laptopy. Firma będzie regularnie przestawiać nowe kolekcje, które zadebiutują w galerii Design Studio.
• Dla ułatwionego przeglądania galerii, możliwości personalizacji dla laptopów Dell Studio 15 i Studio 17 są pogrupowane według tematu: artysta, kolory oraz kreacji (PRODUCT) RED.
• Każdy zakup nowego laptopa Dell Studio 15 lub Studio 17 z kreacją (PRODUCT) RED powoduje przekazanie równowartości 20 dolarów organizacji The Global Fund, która walczy z AIDS w Afryce.
• W ciągu ostatnich kilku miesięcy Dell zdobył 16 nagród za wzornictwo swoich konsumenckich i biznesowych produktów, w uznaniu za użycie najlepszych materiałów, liczne innowacje i niezrównane rzemiosło.
Artyści:
• Derek Welch jest twórcą marki zabawek kreatywnych (UNKL) oraz rozpoznawany dzięki licznym projektom w rodzinnym Portland w Oregonie (USA).
• Sztuka Mike Ming’a inspirowana jest jego miejskimi korzeniami i pasją dla popkulturalnej sztuki, w tym komiksów, gier wideo i animacji.
• Afrykański artysta Joseph Amedokpo korzysta z lokalnie produkowanych, ręcznie mieszanych farb olejnych oraz płócien zrobionych z przetworzonych worków na mąkę. Amedokpo jest ceniony za odzwierciedlanie w swojej sztuce ludzkich zalet, słabości i nadziei.
• Zainspirowana podróżami po Afryce Siobhan Gunning łączy entuzjazm dla wszystkiego, co afrykańskie, ze swoimi życiowymi doświadczeniami, miłością do sztuki, design’u i fotografii, tworząc cyfrowe kolaże, które często powstają dzięki “szczęśliwym przypadkom”, sprawiając tym większą frajdę artystce.
• Bogata twórczość Bruce’a Mau charakteryzuje się wieloma stylami, technikami i wykorzystywanymi mediami – tworzy książki, wystawy, grafiki na budynkach, aranżuje zieleń w parkach. Bruce jest także dyrektorem kreatywnym firmy działającej pod jego nazwiskiem oraz założycielem Centre for Massive Change.

« Wróć do listy newsów

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy - dodaj pierwszy!

© TechWorks 2005-2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt: Ratyodesign