Samsung HT-BD1255

Autor: Daniel Laskowski, 22 czerwca 2009 12:44:45

Samsung Electronics, światowy lider elektroniki użytkowej i zdobywca wielu prestiżowych nagród za innowacyjność, wprowadza na polski rynek nowy zestaw kina domowego Blu-ray - model HT-BD1255. Za wyjątkowo przystępną cenę otrzymujemy możliwość odkrycia żywego obrazu i mocnego dźwięku. 1000W mocy wyjściowej i 5.1-kanałowy dźwięk przestrzenny generują potężne natężenie mocy - w czym pomagają cztery wysokiej jakości głośniki typu Tall-boy.

 

Zestaw kina domowego HT-BD1255 to przede wszystkim technologia Blu-ray, która umożliwia zapisanie i odtworzenie filmu w jakości HD. Tylko dysponując tak zaawansowanym sprzętem jesteśmy w stanie w pełni wykorzystać walory telewizora HD. Blu-ray to także nieskompresowany, wielokanałowy dźwięk cyfrowy, który sprawi, że oglądany film czy koncert całkowicie zawładnie wyobraźnią widzów.

 

Najnowszy zestaw kina domowego Samsung umożliwia także upskalowanie filmów DVD do rozdzielczości 1080p/1080i/720p, umożliwiając użytkownikowi doświadczenie jakości obrazu i dźwięku niespotykanej w zwykłych odtwarzaczach DVD. Co to w praktyce oznacza? Filmy zapisane na dyskach DVD dzięki technologii upskalowania otrzymają zupełnie nową jakość, zbliżoną do doskonałych parametrów multimediów rejestrowanych przy użyciu technologii Blu-ray.

 

Zastosowane w modelu HT-BD1255 technologie pozwalają nie tylko upskalować obraz ale także dźwięk. Dzięki temu możliwe jest poszerzanie rozdzielczości dźwięków za pomocą ekspansji bitów i wzmocnieniu widma co w efekcie sprawia, że dysponujemy możliwością poprawy jakości skompresowanych plików MP3 do jakości CD.

 

Samsung nie poprzestał tylko na opcji skalowania dźwięku. Aby zapewnić możliwie optymalny odbiór odsłuchiwanej muzyki czy ścieżki dźwiękowej filmu wykorzystano technologię Auto Sound Calibration (ASC) - automatycznej kalibracji dźwięku. Dzięki temu gdziekolwiek usiądziemy w pomieszczeniu, w którym znajduje się zestaw kina domowego HT-BD1255, jakość odsłuchu będzie idealna. Funkcja Auto Sound Calibration zapewnia, że słuchamy optymalnego dźwięku płynącego z automatycznie skonfigurowanych głośników i subwoofera. Wystarczy umieścić mikrofon ASC obok miejsca w którym siedzimy, nacisnąć przycisk ASC na pilocie zdalnego sterowania i poddać się doświadczeniu dźwiękowej doskonałości.

 

Zestaw kina domowego HT-BD1255 nie tylko odtwarza doskonały obraz i dźwięk ale także świetnie wygląda dzięki technologii umożliwiającej bezprzewodowe połączenia i łatwy montaż. Tylne głośniki mogą komunikować się z odtwarzaczem DVD dzięki opcjonalnemu modułowi bezprzewodowemu kanału tylnego i karcie podłączonej do jednostki głównej. Mamy więc pełną swobodę montażu i rozstawienia wszystkich elementów zestawu a do tego nie musimy się martwić o szpecące kable.

 

Sugerowana cena detaliczna brutto: 3299 PLN

« Wróć do listy newsów

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy - dodaj pierwszy!

© TechWorks 2005-2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt: Ratyodesign