Kino domowe Blu-ray Panasonic SC-BT205 – wyższa forma rozrywki

Autor: Daniel Laskowski, 17 czerwca 2009 12:53:24

Znakomita jakość obrazu z towarzyszącym jej silnym brzmieniem charakterystycznym dla efektów1) uzyskiwanych w kinie jest już dostępna dla domowych kinomaniakó2)w. Zapewni je nowy zestaw kina domowego Panasonic z odtwarzaczem Blu-ray - model SC-BT205, który  dostarczy użytkownikom prawdziwych, niezapomnianych emocji.  

 

Model SC-BT205 oferuje rozwinięte funkcje sieciowe będące wstępem do nowych form rozrywki. Można go podłączyć do Internetu i dzięki funkcji Viera Cast, przeglądać zawartość serwisów YouTube i Picasa. Funkcja BD Live pozwoli ściągać materiały w formacie Blu-ray, oraz być uczestnikiem gier interaktywnych.

 

Zestaw kina domowego Panasonic SC-BT205 został wyposażony w uniwersalną stację dokującą dla iPod'a, która ułatwia użytkownikom odtwarzanie ich ulubionych filmów i muzyki.

 

Panasonic SC-BT205 został wyposażony w referencyjny procesor chrominancji PHL Plus odpowiedzialny za precyzyjne przetwarzanie każdego piksela oraz technologię High Precision 4:4:4. Nowe kino domowe odtwarza filmy w jakości dorównującej tej znanej z kina dostarczając widzowi doznań najwyższej klasy. Niezwykłe doznania audiowizualne zapewniają membrany bambusowe zastosowane w głośnikach przednich oraz w głośniku centralnym, które pozwalają uzyskać lepszą wierność dźwięku na szerokim zakresie częstotliwości - od olbrzymiego huku po metaliczne dzwonienie. Subwoofer typu Kelton złożony z dwóch komór wewnętrznych sprawi, że z zestawu SC-BT205 wydobywać się będzie głęboki, potężny dźwięk basowy. Dzięki temu użytkownicy tego modelu będą mogli cieszyć się ekscytującym, niewiarygodnie realistycznym dźwiękiem.

 

Zestawy kina domowego Panasonic SC-BT205 jest również bardziej przyjazny środowisku. Udoskonalenia wprowadzone w zakresie poboru mocy, znacznie obniżyły zużycie energii w trybie czuwania. Dodatkowo, poprzez dostosowanie zużycia energii do zmieniających się sygnałów dźwiękowych, model ten oszczędza energię także podczas działania. W wyniku tych unowocześnień model SC-BT205 zużywa o 20% mniej energii niż poprzedni model. 

 

System kina domowego Blu-ray Panasonic uwydatnia moc i emocje filmów w formacie Blu-ray, pozwalając jednocześnie rodzinie i przyjaciołom cieszyć się z używania innych mediów cyfrowych.

 

Model SC-BT205 dostępny jest w sprzedaży w sugerowanej cenie brutto: 3999 PLN

 

 

Cechy:

Dynamiczny i czysty dźwięk

 

Bambusowe membrany

Sztywny, niskiej gęstości materiał bambusowy zastosowany w przednim i centralnym głośniku pozwala uzyskać czysty dźwięk. Wokale są czyste i klarowne a dialogi wyraźne i łatwe do zrozumienia.

 

Subwoofer typu Kelton

Subwoofer typu Kelton posiada dwie szczelne komory wewnętrzne. Element generujący dźwięk zamocowany w tylnej komorze wprawia w drgania powietrze w komorze przedniej. Wywołuje to efekt filtra akustycznego w przedniej części, co absorbuje niepotrzebny hałas. Subwoofer typu Kelton generuje głębokie, dudniące dźwięki basowe.  

 

Dekoder sygnału HD Audio

System kina domowego Blu-ray i odtwarzacze posiadają dekodery, które są kompatybilne z wszystkimi najnowszymi formatami dźwięku używanymi przez standard Blu-ray Disc.

 

Wysoka klarowność dźwięku

Kiedy analogowe złącze wideo nie jest używane, prąd elektryczny przepływający przez analogowy obwód wideo może zostać zatrzymany. Chroni to przed zakłóceniami w sygnale audio, a także generuje czystszy dźwięk.

 

96-kHz Surround Re-master

Funkcja 96-kHz Surround Re-master poprawia jakość dźwięku płyt CD i innych źródeł, a także podwyższa jakość wielokanałowych danych audio dysków Blu-ray i DVD. Funkcja ta zwiększa ilość informacji na temat dźwięku, dzięki czemu generuje wysoko realistyczny dźwięk.

 

Wysokiej jakości obraz

 

Referencyjny procesor chrominancji PHL Plus (PHL Reference Chroma Procesor)

Referencyjny procesor chrominancji PHL Plus jest wysokiej jakości technologią przetwarzania obrazu opracowaną przez Panasonic, która precyzyjnie przetwarza każdy piksel sygnału wideo z płyt Blu-ray w kierunku pionowym, co dwukrotnie zwiększa dokładności danych o kolorze w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań. Barwy są wyraźne i dokładnie oddają rzeczywistość.

 

High Precision 4:4:4

Nowo opracowana przez Panasonic technologia sygnału High Precision 4:4:4 także przetwarza każdy piksel sygnału wideo z płyt Blu-ray w kierunku poziomym, by uzupełnić przetwarzanie w kierunku pionowym. Podczas wyświetlania na high-endowym modelu telewizora Viera, który jest kompatybilny z sygnałem 4:4:4, odtwarza obrazy z autentyczną jakością filmu, by jeszcze bardziej zwiększyć radość z jego oglądania.

 

P4HD (Pixel Precision Progressive Processing for HD) Precyzyjne Progresywne Przetwarzanie Pikseli

Technologia P4HD przetwarza ponad 15 miliardów pikseli na sekundę i wybiera optymalne parametry przetwarzania dla każdego z nich. Umożliwia to znakomite wyświetlanie obrazów progresywnych, płynne przedstawianie ruchu i rysowanie ostrych linii ukośnych.

 

 

Łatwość użytkowania

 

SMART Setup

Korzystając z systemów kina domowego Panasonic nie ma potrzeby martwienia się o nienaturalny dźwięk przestrzenny lub brak dźwięku. Ekran nawigacji GUI wyświetlany jest kiedy system kina domowego podłączony jest do telewizora VIERA kablem HDMI i włączone jest zasilanie lub po naciśnięciu przycisku SMART Setup głównego urządzenia. Funkcja Auto Speaker Set, która optymalizuje poziomy wyjścia głośnika z użyciem załączonego mikrofonu, eliminuje także potrzebę posiadania jakiejkolwiek specjalistycznej wiedzy czy doświadczenia. Każdy może łatwo ustawić urządzenie postępując zgodnie ze wskazówkami wyświetlanymi na ekranie, by cieszyć się kinową jakością z najlepszym możliwym dźwiękiem.

 

 

Odtwarzanie z iPod

System kina domowego Panasonic jest świetnym sposobem na odtwarzanie muzyki, filmów wideo oraz zdjęć zapisanych w iPodzie. Lista zawartości iPod'a (tylko muzyka i wideo) wyświetlana jest na ekranie telewizora. Za pośrednictwem pilota od systemu kina domowego lub telewizora Viera można wybrać i odtwarzać wybrane treści.

 

Połączenia sieciowe

 

VIERA CAST

Model SC-BT205 jest kompatybilny z funkcją VIERA CAST, dlatego użytkownicy otrzymują dostęp do YouTube, Picasa i innych serwisów internetowych na specjalnym ekranie VIERA CAST. YouTube umożliwia oglądanie najnowszych klipów wideo, a Picasa pozwala na oglądanie umieszczonych w Internecie galerii fotograficznych. Dzięki tej funkcji można także sprawdzić prognozę pogody i wiadomości giełdowe.

 

BD-Live

Funkcja BD-Live daje użytkownikom dostęp do zasobów Internetu i umożliwia bezpośrednie pobieranie zdjęć,  napisów, a także uczestnictwo w quizach i wieloosobowych grach interaktywnych, które są powiązane z bonusowymi materiałami dostępnymi na płytach Blu-ray z dodatkami BD Live.

BD-Live wspiera także BONUSVIEW.

 

Połączenie z kartą pamięci SD i portem USB

Odtwarzacz płyt Blu-ray jest wyposażony w czytnik kart SD i terminal USB, co umożliwia natychmiastowe wyświetlanie ruchomych obrazów nagranych kamerami HD/SD w formacie AVCHD/MPEG2 i zdjęć w formacie JPEG wykonanych aparatem cyfrowym.

 

Pokaz slajdów z podkładem muzycznym

Model SC-BT205 umożliwia oglądanie zdjęć nagranych na karcie pamięci SD w formie pokazu slajdów
z podkładem muzycznym z ulubioną muzyką z płyt CD i urządzenia iPod z możliwymi trzema efektami przejścia.

 

Przyjazny środowisku

 

Nowy ekologiczny i ekonomiczny układ

- W trybie gotowości

Osiągnięta została redukcja zużycia energii (w przybliżeniu 0.3W) w poró3)wnaniu do modelu z 2008 roku (SC-BT100)

- W trybie aktywnym

Poprzez kontrolowanie zużycia energii w zależności od poziomu wyjścia audio, osiągnięto 20% redukcję zużycia energii w porów4)naniu do modelu z 2008 roku (SC-BT100).

 

Inteligentny tryb gotowości

Po zakończeniu używania kina domowego Blu-ray, jest ono automatycznie wyłączane po przejściu do używania telewizora korzystając z menu Viera Link.

« Wróć do listy newsów

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy - dodaj pierwszy!

© TechWorks 2005-2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt: Ratyodesign

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0