Historia serwisu

TechWorks.pl to młody, lecz bardzo dynamicznie rozwijający się vortal komputerowy. Naszą misją jest dostarczanie Wam, Drodzy Czytelnicy, codziennej dawki świeżych newsów i rzetelnych recenzji różnego rodzaju sprzętu komputerowego.


Wszystko zaczęło się pewnego majowego dnia 2005 roku, na małym wrocławskim osiedlu Wojszyce. To właśnie tam spotkało się dwóch dobrych kumpli, znających się od czasów szkoły podstawowej. Melon i Wiktusser szybko odkryli, że mają podobne zainteresowania - Case modding. Narodził się pomysł stworzenia serwisu internetowego o tej tematyce. Serwis wystartował 15 października 2005 roku pod nazwą PimpMyCase.


We wrześniu 2006 roku pojawił się nowy inwestor. Dzięki niemu serwis dostał lepszy hosting i nową oprawę graficzną. Wraz z Sajrusem do redakcji dołączyło też kilka innych osób. Wraz z tymi zmianami wzrosła oglądalność naszego serwisu. Nawiązaliśmy także współpracę z kilkudziesięcioma dostawcami sprzętu (m. in. PC-Tuning.pl, Extreme-PC czy Spire). PimpMyCase wchłonęło także kilka innych serwisów o podobnej tematyce (Only-PC i JetPC.com). W 2006 roku staliśmy się także partnerem Komputerowych Targów Tuningu, których głównym organizatorem jest firma PC-Tuning.pl. W tak zwanym międzyczasie minął pierwszy rok istnienia serwisu i konkurs z nagrodami z tej okazji ;)Tak prezentował się nasz serwis pod koniec 2006 roku


Rok 2007 jest dla nas bardzo owocny. Serwis rozwija się dynamicznie, codziennie publikujemy dużą dawkę świeżych newsów ze świata IT. Podjęliśmy także współpracę z kolejnymi dziesiątkami dostawców (w tym z CoolerMaster, Sapphire, ZOTAC, Palit, Action, YAMO czy RADO)


Marzec był miesiącem wielkich zmian w naszym serwisie. Pozwolę sobie zacytować newsa na ten temat:


„Kto stoi w miejscu, ten się cofa


Dlatego i w naszym serwisie zachodzą zmiany, często gruntowne. Już długi czas temu podjęliśmy decyzję o konieczności gruntownej przebudowy serwisu. Po długotrwałych i burzliwych debatach, setkach godzin ciężkiej pracy i hektolitrach wylanego potu możemy oświadczyć, że serwis PimpMyCase.pl przeszedł całkowitą metamorfozę. Zmieniło się praktycznie wszystko. Wraz z redakcją podjęliśmy decyzję o zmianie nazwy serwisu na TechWorks.pl. Tym samym nowym adresem serwisu jest www.techworks.pl. Oczywiście domena www.pimpmycase.pl. nadal będzie aktywna. Do użytku wszedł też autorski, a zarazem wydajniejszy CMS z nowym, estetycznym i świeżym layoutem. Również forum nie ominęły zmiany. Nie zważając na zmiany, nadal będziemy dostarczać naszym Czytelnikom mnóstwa świeżych wiadomości ze świata IT oraz serwować jeszcze większą liczbę dopracowanych i ciekawych artykułów. Szykujemy również ciekawe konkursy z nagrodami dla naszych czytelników.„
Tak wyglądał nasz serwis od 10 marca 2007


5 kwietnia okazał się kolejnym przełomowym dniem w życiu naszego serwisu. Tego dnia zadebiutował kolejny, tym razem bardziej funkcjonalny i stonowany layout, który służy nam do tej pory ;)Znany i lubiany layout obowiązujący do 7 listopada 2007


Kilkanaście dni po drugich urodzinach serwisu TechWorks.pl, został wprowadzony nowy, odświeżony layout serwisu. Mamy nadzieję że podoba się jeszcze bardziej niż poprzedni :).


Kolejna metamorfoza TechWorks.pl, 7 listopada 2007 został wprowadzony już czwarty layout portalu, który gościł do 1 czerwca 2009


Nowa redakcja, nowy wygląd, nowości na TechWorks.pl - tak właśnie prezentuje się nowa odsłona portalu, który możecie podziwiać od 1 czerwca 2009.


Postanowiliśmy nie tylko inwestować w wygląd TechWorks, ale też jego jakość i czytelność. Powstały nowe działy tematyczne: 
  • Wideorecenzje - dział, w którym nasi redaktorzy będą przygotowywać recenzje w nowej formie. Chcemy zaskoczyć czytelnika czymś nowym, dlatego część sprzętu będzie testowana przed kamerą. Sądzimy, że taka forma testów będzie o wiele ciekawsza niż ta tradycyjna - pisana.

  • Galerie - zloty, spotkania, eventy, wprowadzanie nowych produktów przez producentów - dział „Galerie" to właśnie przeglądarka zdjęć z tego typu imprez oraz ważnych wydarzeń. Będziemy starali się na bieżąco dodawać nowe galerie a także udostępnimy czytelnikom możliwość komentowania oraz dodawania własnych fotografii.

  • Download - prosty dział download, na którym będzie można pobrać najnowsze wersje sterowników oraz najważniejszych plików, które są niezbędne do komfortowej pracy z komputerem. Nie będzie to duży dział, jednak znajdą się tam najpotrzebniejsze programy.Serwis nadal rozwija się dynamicznie, zdobywając kolejnych dystrybutorów i czytelników. Mamy też pewne plany na przyszłość, ale z oczywistych względów ich nie zdradzimy ;) Niech to pozostanie miłą niespodzianką.Zachęcamy Państwa do częstych odwiedzin TechWorks.pl - Portalu nowych technologii, gdzie nasi redaktorzy będą starali się przygotowywać z dnia na dzień coraz lepszy oraz bogatszy w lekturę portal komputerowy, na którym będziecie Państwo mile spędzać czas.

© TechWorks 2005-2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt: Ratyodesign