Artykuły

Measy BAT10000- Power Bank

Autor: Mateusz Szewc, 15 sierpnia 2013 22:10:45

Measy BAT10000- Power Bank

Obecny trend jaki związany jest z urządzeniami mobilnymi „zaraził” już chyba wszystkich.  Co rusz na ulicy można zauważyć osoby korzystające ze smartfonów albo tabletów to już jest nieodzowny widok każdego dnia. To są urządzenia z serii tych z których przyjemnie się korzysta i które zwiększają komfort naszej pracy. Zalet jest naprawdę dużo i każde urządzenie będzie miało swoich zwolenników, ale w jednym wszyscy jesteśmy zgodni:  wszystkie produkty cierpią na „słabą” baterię i to jest obecnie największa wada urządzeń mobilnych. Producent Measy postanowił pomóc użytkownikom tych urządzeń i do swojej oferty wprowadził trzy rodzaje „Power banków”, dzięki którym możemy w każdej chwili naładować swoje urządzenie. 

Więcej...

FRITZ!- kompleksowa sieć domowa

Autor: Mateusz Szewc, 15 lipca 2013 21:52:33

FRITZ!- kompleksowa sieć domowa

Czasy kiedy jedynym urządzeniem, dostępnym w większości domów i pracującym w sieci internetowej był komputer już dawno minęły. Obecnie ilość urządzeń korzystających z zasobów internetu wzrosła kilkukrotnie, analogicznie wzrosło również zapotrzebowanie na wydajniejszą i skuteczniejszą sieć. Zbudowanie takiej sieci domowej jest nie lada wyzwaniem, potrzebny jest dobry projekt i urządzenia sieciowe, które zapewnią nam efektywną pracę sieci.  Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu klientów, niemiecki producent „FRITZ!” oferuję nam całą gammę urządzeń za pomocą, których budowa nawet zaawansowanej sieci nie będzie stanowiła żadnego problemu. Do naszej redakcji trafiły dwa urządzenia: WLAN Repeater 300E i Powerline 500E. 

Więcej...

Dysk zewnętrzny SSD- Verbatim 64GB

Autor: Mateusz Szewc, 08 lipca 2013 23:33:49

Dysk zewnętrzny SSD- Verbatim 64GB

Ostatnimi czasy, usługa internetowa jaką jest chmura danych bije wszelkie rekordy popularności. Co rusz producenci próbują namówić Nas do skorzystania z tej usługi, a głównym wyznacznikiem zachęcającym do sięgnięcia po to rozwiązanie ma być oczywiście komfort pracy i łatwość użytkowania, związana praktycznie z jedną, prostą do wykonania operacją „drag and drop”.  Od tej pory dostęp do swoich plików mamy z każdego miejsca na świecie, a wszelkie magazyny danych, które do tej pory służyły nam do przechowywania plików wydają się być zbędne. Jednak warto zadać sobie pytanie, czy wysyłane pliki na obcy serwer są bezpieczne? Oczywiście wszelkie reklamy i zapewnienia mówiące o bezpieczeństwie danych wyglądają ładnie i pewnie w większości przypadków dostarczana ochrona dla naszych plików jest skuteczna, pomimo tego ochrona nigdy nie zapewni nam bezpieczeństwa na takim poziomie jaki oferuje nam „stary i dobry” dysk twardy do którego dostęp ma tylko użytkownik. W dniu dzisiejszym przygotowaliśmy dla Was test dysku zewnętrznego SSD o pojemności 64GB producenta Verbatim. 

Więcej...

Asus VivoTab Smart – tablet czy już netbook?

Autor: Mateusz Szewc, 05 lipca 2013 12:24:47

Asus VivoTab Smart – tablet czy już netbook?

Na wstępie recenzji Asusa VivoTab Smart chciałbym pokusić się o wyjaśnienie terminu tablet, który pomoże rozwikłać główny problem. Tablet jest to urządzenie, które w hierarchii znajduje się pomiędzy smartfonem, a laptopem. W porównaniu do telefonu komórkowego posiada większy wyświetlacz (przekątna ekranu plasuje się zazwyczaj w przedziale 7 – 10”) oraz lepiej rozbudowaną elektronikę. Jednak działa on na takiej samej zasadzie umożliwiając przeglądanie stron internetowych, korzystanie z portali społecznościowych czy różnych aplikacji. W porównaniu z netbook’ami tablety są mniejsze gabarytowo, mają gorsze  podzespoły i nie posiadają klawiatury fizycznej. Ale co jeśli urządzenie wyposażone jest w system Microsoftu, a parametrami może równać się z przenośnym komputerem? Zapraszam do lektury.  

Więcej...

Samsung Smart PC 700T1C

Autor: Mateusz Szewc, 03 czerwca 2013 00:08:15

Samsung Smart PC 700T1C

Chyba nikt nie spodziewał się, że po tak chłodnym przyjęciu przez rynek systemu Windows 8, tablety i smartfony osiągną taki sukces i udział w rynku urządzeń mobilnych. Co lepsze, nic nie wskazuje na to, żeby w najbliższej przyszłości miało się coś zmienić, a że człowiek z natury lubi nowe i nietuzinkowe rzeczy to tablety szczególnie te hybrydowe są - mówiąc potocznie - skazane na sukces.  Wraz ze zmianą trendu na rynku zmieniają się również zapotrzebowania użytkowników, które są co raz większe i którym coraz trudniej jest sprostać. Samsung, czołowy producent urządzeń mobilnych wypuszczając hybrydowe urządzenia również podjął się tego trudnego zadania, jednak w tym przypadku pisząc „trudnego” robimy to na wyrost bo jak dla producenta wiodącego prym w produkcji urządzeń mobilnych może to być trudne? 

Więcej...
© TechWorks 2005-2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt: Ratyodesign