Bloki Misia15Go

Autor: CRC1, 23 września 2006 18:09:58

Bloki Misia15Go (Patryk Różycki) od dawna budziły kontrowersje. Jest on jedną z niewielu osób sprzedających bloki wodne zrobione własnymi rękami. Ostatnio jednak konstrukcje te niewiele mają wspólnego z produkcją rzemieślniczą. Tym razem konstrukcja którą otrzymałem pretendowała do tytułu mistrza naszego serwisu. Czy to się udało dowiecie się w dalszej części tego artykułu. Ja zacznę może klasycznie od opisu konstrukcji. Jest to klasyczny blok z nacięciami w 2 płaszczyznach czyli krótko mówiąc z pinami wystającymi z podstawy. Cube Pro Slim To co obecnie jest mniej popularne niż piny to sposób wykonania bloku. Mianowicie podstawa wykonana została z dwóch części. Spód z ponacinanymi pinami oraz kwadratowa przekładka z okrągłym otworem. Oba elementy dość skrupulatnie zlutowane ze sobą.
Top wykonany z plexy robi dobre wrażenie. Wgłębienia pod łby śrub imbusowych także zasługują na pochwałę. Nie inaczej jest w przypadku zaokrąglonych rogów topu oraz otworów mocujących.
a jak zwykle do testów wybrałem 12mm złączki choinkowe. Zostały one uszczelnione ładnymi, czerwonymi podkładkami wykonanymi z teflonu. Rozwiązanie bardzo estetyczne i praktyczne.
Mimo iż polerka spodu, jak dowiedziono, nie polepsza znacząco wyników bloku tu jej nie zabrakło. Spód jest równiutki i ładnie wypolerowany. To co może budzić kontrowersje to widoczne przerwy w lucie na krawędzi bloku. Jest to jednak niegroźne i jedynie powierzchniowe. Także zarówno spód bloku jak i jego top zasługują na pochwałę.
Podsumowując blok jest ładnie wykonany. Ma porządnie wypolerowany spód. Wszystkie krawędzie topu są ładne i ostre. Szczegóły robią dobre wrażenie. Jedyny minus jak dla mnie to lutowany spód. Jednak to pozostawiam pod osobistą ocenę każdego. Konstrukcja bez zastrzeżeń. Czas na test.
Test Blok nie stanął na czele naszej tabeli jednak do "mistrza" brak mu niewiele. Różnica wyników jest na tyle mała że można ją podciągnąć nawet pod błąd pomiaru. Tak czy siak biorąc pod uwagę wynik zmierzony jest on drugi w naszym rankingu. Wynik jak najbardziej bardzo dobry. Blok jest godny polecenia i ze względu na jakość wykonania i wydajność. Do tego konstrukcja dość tania.
Cube Dziś mam okazje zaprezentować pierwszy a w zasadzie drugi test bloku małoseryjnego. Blok ten robiony jest przez Misiu15Go (Patryk Różycki). Na początku byłem sceptycznie nastawiony do tego testu ale po burzliwej dyskusji z moimi redaktorami doszedłem do wniosku że go wykonamy. Poza samym blokiem dostałem także komplet 4 śrubek wraz z podkładkami, sprężynkami, gumowymi przekładkami i motylkami. Do tego jeszcze 2 blaszki rozszerzające możliwości montażowe o nowe platformy.
Mój sceptyzm wynikał z poprzednich wyczynów Misia które nie ukrywajmy były po prostu porażką. Dziś jednak zostałem pozytywnie zaskoczony. Blok jest ładnie wykonany, krawędzie są ostre a brzegi ładnie wypolerowane (choć z bliska widać jakieś miniaturowe odpryski gdzieniegdzie). Takich otworów pod łby śrub nie widziałem jeszcze w żadnym bloku.
Blok z zamontowanymi blaszkami wygląda naprawdę imponująco. To co rzuca się w oczy to czerwone teflonowe uszczelniacze pod króćcami. Pomysł może nie najgorszy ale czemu czerwone??
Spód został ładnie wypolerowany, aczkolwiek ja uważam to za zbędny "bajer". Tak czy siak ładnie. To co mnie zirytowało od spodu to bardzo mocno zaśniedziałe gwinty.
Wnętrze bloku zostało prawdopodobnie wytrawione chemicznie gdyż kolor miedzi jest prawie idealny. Sposób połączenia 2 elementów podstawy (lutowanie) we mnie budzi mieszane uczucia ale sprawdza się.
A tu już blok w 2 częściach. ?adny prawda??
Skoro dostałem komplet śrubek montażowych to nie wypadało nie zamontować go na czymś. Przydałaby się instrukcja obsługi bo mniej zaradni ludzie nie dadzą sobie rady z mnogością elementów. Tak więc włala
Test Jak widać blok trochę gorszy od jedynego małoseryjnego bloku Grzegorza Studzinskiego, którego mieliśmy okazje testować jakiś czas temu. Podsumowując za taką kwotę blok wart uwagi. To co mnie martwi to fakt iż może to być najlepsza wyselekcjonowana sztuka wykonana specjalnie na potrzeby testu. Ale tego dowiemy się dopiero gdy ktoś mi o tym doniesie.
Komentarzy do artykułu: 0
Oceń artykuł w skali 1-10:
Strona 1

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy - dodaj pierwszy!

© TechWorks 2005-2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt: Ratyodesign