Test Garmin Vivofit

Autor: Mateusz Szewc, 24 kwietnia 2014 14:50:08

Garmin Vivofit

Autor: Mateusz Kapała

 

W ostatnich miesiącach możemy zaobserwować zainteresowanie producentów urządzeń mobilnych lifeloggingiem. Ostatnie targi zorganizowane końcem  lutego w Barcelonie były świadkiem wysypu tego typu produktów. Koreański producent Samsung zaprezentował rodzinę zegarków Gear, a Sony przedstawił opaskę  SmartBand o kodowej nazwie SWR10. Ciekawą alternatywę dla wyżej wymienionych urządzeń stanowi produkt firmy Garmin o oznaczeniu Vivofit, będący bohaterem dzisiejszej recenzji. Zapraszam do lektury.

 

 

Wygląd

Garmin Vivofit to opaska fitness zaprojektowana dla osób starających się prowadzić aktywny tryb życia lecz jej targetem w przeciwieństwie do serii takich jak forerunner są sportowcy-amatorzy. Egzemplarz dostarczony przez firmę do testów był koloru czarnego, jednak na rynku dostępne są także grafitowe, turkusowe, fioletowe i niebieskie. W jego skład wchodzi urządzenie Vivofit oraz gumowa opaska. Warto zaznaczyć, że w opakowaniu znajdziemy drugą opaskę o większej średnicy, dzięki czemu produkt może ubrać nie tylko osoba mająca mały obwód nadgarstka.

 

 

Uwagę od samego początku „przykuwa” wygięty wyświetlacz, za którego pomocą możemy na bieżąco mieć dostęp do takich funkcji  jak data, godzina, liczba przebytych kroków, spalonych w ciągu dnia kalorii, przebytym dystansie, a także informacji czy dzienny cel został zrealizowany. Poniżej znajduję się przycisk służący do poruszania się pomiędzy kolejnymi „ekranami” oraz menu o dobrze wyczuwalnym skoku, dzięki czemu mamy pewność, że został on wciśnięty.

 

Warto w tym miejscu wspomnieć o tym, że wyświetlacz jest czytelny w ciągu dnia, zarówno pod wodą (urządzenie wodoodporne do 50 metrów) jak i podczas słonecznej pogody. Problem pojawia się w momencie nastania zmroku, ponieważ nie jest on wyposażony w podświetlenie przez co utrudnione jest odczytanie informacji pojawiających się na urządzeniu.

 

Ciągle włączona

Takim oto hasłem Garmin reklamuje swój produkt, który potrafi monitorować aktywność użytkownika przez 24 godziny na dobę. Jednak po kolei. Przy pierwszym uruchomieniu zostaniemy poproszeni o podanie niezbędnych danych takich jak waga, wzrost, wiek i płeć. Na ich podstawie układany jest plan dostosowany do trybu życia, a nam pozostaje pokonywać kolejne metry. Pomysłowe jest wyposażenie zegarka w czerwony pasek informujący, że przez pewien okres czasu nie została odnotowana żadna aktywność, a długość jego jest proporcjonalna do czasu przestoju.

Doposażając opaskę o czujnik tętna Garmin HR bądź Garmin HR Premium jesteśmy w stanie monitorować puls dzięki czemu jesteśmy w stanie uzyskać bardziej szczegółowe dane o liczbie spalonych kalorii dla dowolnej aktywności fitness. Sam Vivofit nie służy tylko do zbierania informacji za dnia, ale może także monitorować jak przebiega nasz odpoczynek w momencie kiedy śpimy. Wystarczy w tym celu wybrać z menu tryb sleep.

 

 

Analiza danych

Dane zebrane przez opaskę Vivofit’a można bezprzewodowo przesyłać do smartfona wyposażonego w system Android/iOS lub do komputera PC za pośrednictwem odbiornika ANT+, który dołączony jest do zestawu. Wystarczy znaleźć się w zasięgu jego działania i uruchomić ekran synchronizacji poprzez przytrzymanie wciśniętego przycisku. Należy wspomnieć, że nie każdy telefon wyposażony w wyżej wymienione systemy jest kompatybilny. W naszym przypadku nie udało przeprowadzić synchronizacji pomiędzy Garminem a Samsungiem Galaxy SIII mini (wersja androida 4.2.1), więc pozostała tylko i wyłącznie druga opcja. Dane automatycznie są przesyłane i analizowane przy pomocy portalu Garmin Connect (http://connect.garmin.com/ ),  który umożliwia ich przeglądanie na  smartfonie albo komputerze ekranie w formie infografik czy też wykresów.

 

 

Dzięki takiemu zabiegowi w prosty sposób możemy dokonać porównania liczby przebytych kroków, kilometrów, spalonych kalorii w poszczególnych dniach, a także sprawdzimy jak prezentowała się nasza aktywność w konkretnej godzinie. Bardzo fajnym pomysłem  jest system wirtualnych odznak, które przyznawane są w momencie zrealizowania danego osiągnięcia przez co użytkownik ma jeszcze większą motywacje do osiągania lepszych wyników.

Komentarzy do artykułu: 0
Oceń artykuł w skali 1-10:
Strona 1 Strona 2

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy - dodaj pierwszy!

© TechWorks 2005-2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt: Ratyodesign

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0