Samsung ATIV Book 9 Lite czyli towarzysz podróży

Autor: Mateusz Szewc, 09 grudnia 2013 23:22:32

Ogólna praca

Na początku musimy sobie wyjaśnić pewną kwestię. Otóż Samsung ATIV Book 9 Lite to konstrukcja, która wyróżnia się przede wszystkim swoją mobilnością, wagą, długą pracą na baterii, a przede wszystkim najlepiej sprawdza się w roli „ładnego” towarzysz dla osób potrzebujących komputera poza domem. Dlatego z różnego rodzaju operacjami związanymi z programami i narzędziami, które potrzebują dużej mocy obliczeniowego netbook radzi sobie przeciętnie i pod tym względem nie możemy dużo wymagać. Jeśli chodzi o ogólną pracę z różnego rodzaju multimediami czy oprogramowaniem biurowym netbook radzi sobie przyzwoicie. Dużą zasługą jest tutaj zastosowany dysk SSD, który powoduje, że nasza praca jest jeszcze bardziej wydajna. Bardzo dobrą pracę wykonuje również matryca, która odpowiednio odzwierciedla kolory, a także charakteryzuje się dużymi kątami widzenia.

Zastrzeżenia można mieć do głośniczków, a dokładnie do ich umiejscowienia. O ile głośniczki dysponują naprawdę dużym potencjałem to wydobywający się dźwięk jest nieco stłumiony i nie ważne na jakim podłożu znajduje się laptop. Jeśli chodzi o całą resztę netbook sprawuje się nad wymiar dobrze i to pomimo tego, że zainstalowane komponenty są średniej klasy. To z kolei przekłada się na długi czas pracy na baterii, w naszym przypadku osiągnęliśmy czas w granicach od 5 do 10 godzin w zależności od tego jak intensywnie korzystaliśmy z netbooka. Pisząc o ogólnej pracy warto wspomnieć o obsługiwanej przez ATIV technologii SideSync, która umożliwia synchronizację pomiędzy netbookiem, a smartfonami i tabletami Samsung. Oprócz tego, możemy współdzielić klawiaturę i mysz, ekran, wykonywać automatyczne back-up’y itd. Potencjał oprogramowania jest naprawdę ogromny. 

Komentarzy do artykułu: 0
Oceń artykuł w skali 1-10:
Strona 1 Strona 2 Strona 3 Strona 4 Strona 5 Strona 6

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy - dodaj pierwszy!

© TechWorks 2005-2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt: Ratyodesign

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0