Samsung ATIV Book 9 Lite czyli towarzysz podróży

Autor: Mateusz Szewc, 09 grudnia 2013 23:22:32

Wygląd netbooka

Wrażenia jakie odczuwa się przy pierwszym kontakcie z Samsungiem, są jak najbardziej pozytywne.  Tym czym wyróżnia się ATIV Book to zdecydowanie smukły i elegancki wygląd. Widać, że pod tym względem producent wykonał bardzo dobrą pracę. Samsung ATIV Book 9 Lite wykonany został z bardzo dobrego jakościowo, sztucznego tworzywa, które wyróżnia się nietypowym chłodem podczas dotyku. Wszystkie elementy zostały dobrze złożone i spasowane, dzięki czemu cała bryła stanowi solidną konstrukcję.

Na bokach netbooka ulokowane zostały różnego rodzaju porty. Po lewej stronie znalazło się gniazdo zasilania, port USB 3.0, microHDMI, miniEthernet i czytnik kart.

Po przeciwnej stronie zlokalizowany zostało wejście miniVGA, wejście słuchawkowe/mikrofonowe, USB 2.0 i gniazdo bezpieczeństwa.

Na dolnej części swoje miejsce znalazły dwa (1.5W) głośniki stereo do których umiejscowienia można mieć pewne zastrzeżenia.

Wnętrze netbooka również charakteryzuje się niewyszukanym i prostym wyglądem. Na dużą pochwałę zasługują zawiasy, które działają troszkę „opornie” i płynnie co świadczy o tym, że są mocne i solidne. Umożliwiają również odchylenie matrycy o prawie pełne 180 stopni co w niektórych przypadkach okazuje się być dużą zaletą.

Matryca w jaką wyposażony został Samsung to LED HD 13,3” (1366x768) z powłoką antyrefleksyjną, dzięki czemu praca na zewnątrz nie będzie żadnym problemem, a różnego rodzaju efekty odbicia i lustra będą skutecznie redukowane. Na górnej części matrycy zainstalowana została kamera internetowa HD720p i wewnętrzny mikrofon cyfrowy.

Największą część obszaru roboczego zajmuje klawiatura typu wyspowego. Samo korzystanie z niej jest bardzo przyjemne i wygodne. Lekki i płynny skok klawiszy sprawia, że nawet po długim czasie użytkowania nie odczuwamy żadnego dyskomfortu. Na dolnej części znalazł się sporej wielkości multidotykowy gładzik, który w swojej pracy jest bardzo intuicyjny i skuteczny. 

Komentarzy do artykułu: 0
Oceń artykuł w skali 1-10:
Strona 1 Strona 2 Strona 3 Strona 4 Strona 5 Strona 6

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy - dodaj pierwszy!

© TechWorks 2005-2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt: Ratyodesign