Nokia Lumia 820

Autor: Mateusz Szewc, 16 października 2013 18:01:14

Wyświetlacz i aparat

W dzisiejszych czasach możemy zaobserwować wyścig producentów telefonów na cale czyli rozmiar ekranu. O ile na rynku powoli standardem stają się smartfony wyposażone w wyświetlacze 5 calowe o tyle w Nokii mamy do czynienia z 4,3’’ pracującym w rozdzielczości WVGA (800 x 480).  Został on wykonany w technologii AMOLED zapewniającą dobrą jakość obrazu przy niewielkich kosztach produkcji.  Obraz ukazujący się w Lumii jest wyraźny i czytelny, nawet w słoneczne dni dzięki ClearBlack. Ważną rolę odgrywa tutaj również czujnik światła, który dostosowuje podświetlenie wyświetlacza w zależności od natężenia światła w naszym otoczeniu. Zaletą wyświetlacza jest również bardzo czuły dotyk co pozwala na jego obsługę nawet w rękawiczkach.

 

Aparat

Jak wcześniej wspominaliśmy telefon wyposażony jest w dwa obiektywy. Jakość zdjęć wykonanych za pomocą głównego aparatu stoi na bardzo wysokim poziomie. Laury przede wszystkim zbiera tutaj obiektyw renomowanej niemieckiej firmy Carl Zeiss, w które Nokia wcześniej wyposażała telefony serii N. W dzień przy dobrym oświetleniu kolory są bardzo dobrze zachowane i odwzorowane. Swoje zadanie świetnie wykonuje autofocus, łapiąc ostrość na przedmiocie w momencie fotografowania. Niestety w gorszych warunkach nie jest już tak „kolorowo”. Pomimo wyposażenia komórki w podwójną lampę LED doświetlony jest tylko pierwszy plan zdjęcia, barwy są blade, jednak same zdjęcia stoją na dobrym poziomie.

Oprogramowanie aparatu jest bardzo rozbudowane. Pozwala nam wybrać tryb sceny, lampy błyskowej, sekwencji (możliwość robienia zdjęć seryjnie lub w odstępach czasowych) czy użycie samowyzwalacza. Oczywiście oprócz fotografowania mamy możliwość nagrywania wideo oraz wykonywania panoramy. Brak jedynie możliwości przybliżania podczas nagrywania.

Komentarzy do artykułu: 0
Oceń artykuł w skali 1-10:
Strona 1 Strona 2 Strona 3 Strona 4 Strona 5

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy - dodaj pierwszy!

© TechWorks 2005-2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt: Ratyodesign